reklama
2 731 256

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 2 731 256 | Zgonów: 64 168 | Szczepienia: 9 495 317


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 122 030 | Zgonów: 2 391

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 6 377 | Zgonów: 87

Data aktualizacji: 22 kwietnia 2021 roku, godzina: 10:52 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


reklama
ogłoszenie społeczne

W Grupie Azoty Police premie jak w 2020 r. Jest porozumienie

Tegoroczny fundusz premiowy w Grupie Azoty Zakłady Chemiczne "Police" S.A. będzie taki sam jak w 2020 r. Właśnie zawarte zostało w tej sprawie porozumienie między zarządem spółki a związkami zawodowymi.

Dzięki zawartemu 21 kwietnia porozumieniu fundusz premiowy za 2021 r. w Grupie Azoty Police będzie równy temu sprzed roku, tj. wyniesie 13 milionów złotych.

Polimery Police: Trwają przygotowania do instalacji Propan-Propylen Splittera

Po serii transportów ponadgabarytowych nadszedł czas na czynności związane z ulokowaniem przetransportowanych urządzeń w miejscach docelowych.

– Aktualnie trwają prace przygotowawcze mające na celu montaż największego elementu konstrukcyjnego przyszłej fabryki polipropylenu tzw. splittera – informuje Artur Echaust z firmy Hyundai Engineering.

Bezrobocie w regionie na poziomie 8,5%. To jednak mniej niż spodziewali się eksperci

Statystyki dotyczące bezrobocia w naszym regionie pokazują, że od trzech miesięcy bez zatrudnienia pozostaje około 8,5% mieszkańców. To wynik wyższy niż przed pandemią, ale eksperci nie mają wątpliwości, że spodziewano się, że będzie zdecydowanie gorzej.

Przypomnijmy, że pandemia trwa od ponad 13 miesięcy, a cały rok 2021 to dotychczas łagodniejsza lub silniejsza formuła lockdownu.

Dobre wyniki finansowe Grupy Azoty Police! Zysk o 23 miliony złotych wyższy niż przed rokiem

Znamy wyniki finansowe Grupy Azoty Police za ubiegły rok. W 2020 roku spółka osiągnęła o 23 miliony złotych wyższy zysk niż przed rokiem. Cała grupa kapitałowa Grupy Azoty Zakładów Chemicznych "Police" S.A. zarobiła prawie 124 miliony złotych.

Zysk samej Grupy Azoty Police wyniósł w 2020 r. prawie 84 miliony złotych. W grupie kapitałowej 80 procent wszystkich przychodów ze sprzedaży stanowił segment nawozów, w którym osiągnięto wynik porównywalny z 2019 r.

Anna Tarocińska wygrała wybory na kandydata na członka zarządu z ogromną przewagą

Pracownicy Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A. wybrali na swojego przedstawiciela w zarządzie – Annę Tarocińską, która uzyskała aż 1222 głosy, co stanowi 91% oddanych głosów.

Drugie miejsce w wyścigu o fotel członka zarządu z ramienia pracowników zajęła Agata Sobocińska, na którą swój głos zdecydowały się oddać 93 osoby. Najsłabiej w tej rywalizacji wypadła Ewa Chmielewska, która przekonała do siebie zaledwie 24 pracowników Zakładów Chemicznych w Policach.

Od wtorku załoga Grupy Azoty Police będzie wybierać członka zarządu

Już w najbliższy wtorek, tj. 23 marca, w Grupie Azoty Zakłady Chemiczne "Police" SA rozpoczną się wybory przedstawiciela załogi do zarządu XI kadencji. Pracownicy spółki będą mogli oddać głos na jedną z trzech kandydatek: Ewę Chmielewską, Agatę Sobocińską oraz Annę Tarocińską.

Wybory odbędą się w dniach 23-26 oraz 29-30 marca w dwóch lokalach wyborczych - w stołówce przy Biurowcu Głównym oraz w sali 204 w Biurowcu Technicznym. Pierwszego dnia głosowanie będzie odbywać się w godz. 20:00-22:20, zaś w pozostałe od 5:45 do 16:00.

Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego w Województwie Zachodniopomorskim apeluje do ministra Jacka Sasina

Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego w Województwie Zachodniopomorskim zaapelowała do Ministra Aktywów Państwowych Jacka Sasina oraz do prezesa Grupy Azoty Tomasza Hinca o interwencję w sprawie braku dialogu w Zakładach Chemicznych w Policach.

– Niezbędna, naszym zdaniem jest szybka interwencja przełożonych dyrekcji zakładu, która może zapobiec niepotrzebnej eskalacji konfliktu – czytamy w opublikowanym stanowisku Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Województwie Zachodniopomorskim.

Kolejny transport na teren budowy Polimerów Police

W nocy z 4 na 5 marca w godzinach od 23.00 do 2.00 spodziewane są utrudnienia w ruchu w związku z dostawą na plac budowy kolumny do oczyszczenia propylenu, która docelowo wejdzie w zakres instalacji do produkcji polipropylenu.

– Transport urządzenia będzie prowadzony ul. Jasienickiej (na wysokości Oczyszczalni ścieków Police) do ulicy Piotra i Pawła i dalej ul. Piotra i Pawła na plac budowy – informuje Piotr Lachowicz z Grupy Azoty Polyolefins S.A.