reklama
reklama
reklama
 baner główny (10) - 1600 x 450 [header]

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
baner główny (6) - 1600 x 400 [header]
reklama
reklama

Przedstawiciele Urzędu Pracy spotkali się w Przecławiu z przedsiębiorcami

Dziś w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu odbyło się organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Policach spotkanie z przedsiębiorcami z terenu gminy Kołbaskowo.

spotkanie z przedsiębiorcami w Przecławiu

na zdjęciu: spotkanie z przedsiębiorcami w Przecławiu

Udział w nim wzięło kilkudziesięciu pracodawców, którym przedstawiciele Urzędu Pracy przedstawili instrumenty pracy rynku, z jakich mogą korzystać przedsiębiorcy.

Sprawdziliśmy ile trzeba było dziś zapłacić tankując paliwo w Policach

Sprawdziliśmy, w jakich cenach można było dziś zatankować paliwo na polickich stacjach benzynowych pod szyldem państwowego giganta.

stacja benzynowa Orlen przy ul. Piłsudskiego w Policach

na zdjęciu: stacja benzynowa Orlen przy ul. Piłsudskiego w Policach

Ceny na stacji Orlen przy ul. Tanowskiej są na dokładnie tym samym poziomie co ceny na stacji Orlen przy ul. Piłsudskiego.

Galeria Hosso w Policach rozbuduje się o dwa kolejne obiekty handlowe

Galeria Hosso w Policach zostanie rozbudowana o dwa kolejne dwukondygnacyjne budynki, które powstaną na przyległych działkach do obecnie funkcjonującej Galerii Handlowej.

Galeria Hosso w Policach

na zdjęciu: Galeria Hosso w Policach

Prace budowlane mają rozpocząć się jeszcze we wrześniu. W sumie w samym centrum miasta dostępne będzie ponad 12 tysięcy metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni handlowej. W Galerii mają pojawić się nowe marki.

Dr inż. Halina Murasiewicz: „To efekt kontrolowanego spalania gazów powstałych w trakcie produkcji i nie ma powodów do obaw”

Dr inż. Halina Murasiewicz z Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie zapewnia, że „poświata”, która pojawiła się w nocy z 12 na 13 oraz 13 na 14 września nie jest w żaden sposób niebezpieczna.

Grupa Azoty Polyolefins S.A.

na zdjęciu: Pochodnia na terenie Grupy Azoty Polyolefins S.A. mocno dała się we znaki mieszkańcom

– To efekt kontrolowanego spalania gazów powstałych w trakcie produkcji i nie ma powodów do obaw – komentuje naukowiec Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Grupa Azoty Polyolefins S.A. wydała komunikat w sprawie aktywności pochodni na terenie projektu Polimery Police

Grupa Azoty Polyolefins S.A. wydała komunikat w sprawie aktywności pochodni na terenie projektu Polimery Police, która miała miejsce we wtorek, 12 września w godzinach wieczornych.

Grupa Azoty Polyolefins S.A.

na zdjęciu: Pochodnia na terenie Grupy Azoty Polyolefins S.A. mocno dała się we znaki mieszkańcom

– Efekt świetlny widoczny był z dużej odległości i był związany z trwającymi pracami testowymi instalacji. Jest to kontrolowany, w pełni bezpieczny proces – zarówno dla instalacji, pracowników zakładów oraz mieszkańców powiatu polickiego. Ilość zrzuconych na pochodnię węglowodorów mieściła się w parametrach projektowych pochodni – poinformowała w komunikacie Spółka.

W Barzkowicach trwają 35. Targi Rolne Agro Pomerania

Dziś rozpoczęły się 35. Targi Rolne Agro Pomerania w Barzkowicach, których partnerem głównym jest Grupa Azoty. Uczestniczy w nim około 300 wystawców.

Grupa Azoty Polyolefins S.A.

na zdjęciu: w Barzkowicach trwają 35. Targi Agro Pomerania

Impreza organizowana jest rokrocznie z myślą o rolnikach oraz osobach zainteresowanych polską wsią. W jej trakcie prezentowane są kierunki rozwoju polskiego rolnictwa.

Powiatowy Urząd Pracy zaprasza pracodawców na spotkanie informacyjne

Powiatowy Urząd Pracy w Policach zaprasza pracodawców z terenu powiatu polickiego na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 20 września o godzinie 11.00 w widowiskowej Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Policach.

Grupa Azoty Polyolefins S.A.

na zdjęciu: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu

– Podczas spotkania zaprezentowane zostaną możliwości skorzystania ze wsparcia Urzędu pracy m.in. w postaci środków finansowych z Krajowego Funduszu Szkoleniowego oraz subsydiowane zatrudnienie w ramach prac interwencyjnych – mówi Paweł Wieczorkowski, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Policach.

Grupa Azoty Polyolefins S.A. uruchamia kompresory a to oznacza zwiększony poziom hałasu

Grupa Azoty Polyolefins S.A. informuje, że w związku z planowanym uruchomieniem kompresorów na terenie instalacji do odwodornienia propanu PDH, w ciągu kolejnych dni, począwszy od 2 września, mieszkańcy Polic mogą odczuwać zwiększony poziom hałasu.

Grupa Azoty Polyolefins S.A.

na zdjęciu: Grupa Azoty Polyolefins S.A.

– Uruchamiania poszczególnych obiektów produkcyjnych, mogą powodować pewną uciążliwość dla otoczenia. Po zakończeniu testów i rozpoczęciu normalnej eksploatacji Zakładu planowanej w czwartym kwartale 2023 r. poziom hałasu będzie zgodny z warunkami określonymi w prawomocnym pozwoleniu zintegrowanym – informuje Spółka.

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.