reklama
reklama
  1. Dziennik Policki:
  2. Strefa Biznesu
  3. Wardacki: „Rozszerzenie inwestycji o polipropylen (…) oznacza realną szansę na dywersyfikację przychodów i dodatkowe zyski”

Wardacki: „Rozszerzenie inwestycji o polipropylen (…) oznacza realną szansę na dywersyfikację przychodów i dodatkowe zyski”

W czwartek, 5 października 2017 roku zarząd PDH Polska S.A. podjął decyzję o rozszerzeniu budowy tzw. Polic 2 o instalację polipropylenową. Tym samym nowy kompleks produkcyjny będzie składał się z instalacji do produkcji propylenu i polipropylenu. Projekt ponadto obejmuje budowę portu z bazą zbiorników surowcowych, infrastrukturę pomocniczą i logistyczną.

Rozpoczęcie prac zaplanowano na koniec 2019 roku. Uruchomienie instalacji ma nastąpić w roku 2022. Inwestycja będzie prowadzona pod nową nazwą „Polimery Police”.

- Z perspektywy Grupy Azoty, rozszerzenie inwestycji o polipropylen ma strategiczne znaczenie. Pozwoli na rozwój działalności pozanawozowej, co oznacza realną szansę na dywersyfikację przychodów i dodatkowe zyski – mówi dr Wojciech Wardacki, prezes Grupy Azoty. - Pozwoli to również na poszerzenie portfolio produktów Grupy Azoty, ale co równie ważne, spłaszczenie cykliczności biznesu. O inwestycji tej możemy mówić z perspektywy polskiej gospodarki. Po uruchomieniu instalacji, Polska jako jeden z największych konsumentów polipropylenu w Europie Środkowej, w sposób znaczący, osiągnie niezależność surowcową – podkreśla Wardacki.

Projekt będzie realizowany przy zaangażowaniu kapitałowym spółek Grupy Azoty. Przewidywana wartość budżetu zadania inwestycyjnego pod nazwą „Polimery Police” została ustalona na około 5 miliardów złotych.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także