reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Mniej niedziel handlowych w 2019 roku

Wraz z początkiem nowego roku zaostrzeniu uległy obowiązujące już od kilku miesięcy zasady ograniczenia handlu w niedzielę.

W 2019 r. zakupy będzie można zrobić jedynie w ostatnią niedzielę miesiąca, z wyjątkiem kwietnia i grudnia, czyli miesięcy, w których przypadają Wielkanoc oraz Boże Narodzenie. Wtedy „handlowe” będą również dwie niedziele poprzedzające święta.

Od momentu wejścia w życie nowych przepisów, czyli od 1 marca 2018 r., sklepy otwarte były jedynie w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca (nie licząc tygodni poprzedzających święta).

W 2020 r. prowadzenie handlu będzie możliwe już tylko w ostatnią niedzielę w styczniu, kwietniu, czerwcu i sierpniu, a także w dwie niedziele przed Świętami Bożego Narodzenia i jedną niedzielę przed Wielkanocą.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.