reklama
2 731 256

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 2 731 256 | Zgonów: 64 168 | Szczepienia: 9 495 317


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 122 030 | Zgonów: 2 391

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 6 377 | Zgonów: 87

Data aktualizacji: 22 kwietnia 2021 roku, godzina: 10:52 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


reklama
ogłoszenie społeczne

Zarząd Grupy Azoty Police proponuje wzrost budżetu świadczeń dla emerytów i rencistów

Zarząd Grupy Azoty Police przedstawił związkom zawodowym propozycję zwiększenia budżetu świadczeń socjalnych dla emerytów i rencistów. Według proponowanych zmian wzrost przeznaczonych na ten cel funduszy w stosunku do roku poprzedniego ma wynieść ponad 30 procent.

Proponowany przez zarząd projekt Preliminarza Finansowego na 2021 r. zakłada przeznaczenie do 50 tysięcy złotych na pomoc finansową lub rzeczową w wypadkach losowych - jest to wzrost o 35 procent w stosunku do poniesionych w 2020 r. kosztów na ten cel. Zaproponowano również zwiększenie budżetu pozostałych form pomocy finansowej do 400 tysięcy złotych (w 2020 r. wydano na ten cel trochę ponad 302 tysiące złotych). Ponadto propozycja zakłada także udzielanie pożyczek na remonty mieszkania według ilości otrzymanych wniosków od emerytów i rencistów.

Ponadto zarząd informuje, że w projekcie regulaminu Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych na 2021 r. zawarte zostały wszystkie świadczenia dla emerytów i rencistów, które przysługiwały w latach ubiegłych.

Aby powyższe propozycje mogły wejść w życie, konieczna jest ich akceptacja ze strony organizacji związkowych.

Przypomnijmy, że w spółce Grupy Azoty Police w dalszym ciągu trwa spór między zarządem a stroną społeczną dotyczący wzrostu wynagrodzeń dla pracowników w 2021 roku. Jak na razie nie udało się wypracować w tej sprawie porozumienia.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Spór między Zarządem i pracownikami w sprawie podwyżek trwa w większości spółek w Grupie, bo taka jest obecnie polityka decydentów. Chcą pozbawić wszystkich pracowników Grupy podwyżek, premii i dodatków. Warto uzupełnić ten materiał o te informacje.

Tomasz
Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację