reklama

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 2 849 014 | Zgonów: 71 311 | Szczepienia: 15 144 771


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 127 943 | Zgonów: 2 669

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 6 718 | Zgonów: 96

Data aktualizacji: 14 maja 2021 roku, godzina: 10:50 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


reklama
ogłoszenie społeczne

Po długim weekendzie majowym otwarte zostaną galerie handlowe, sklepy budowlane oraz meblowe. Następnie hotele i restauracje

Po długim weekendzie otwarte zostaną galerie handlowe, sklepy budowlane oraz meblowe. Wszystkie będą działać w reżimie sanitarnym i z limitem jednej osoby na 15 metrów kwadratowych.

– Idziemy w kierunku jak najszybszego szczepienia. To nasza nadzieja na najbliższe miesiące, która musi wypełnić nasze działania w obszarze epidemii. Chcemy, żeby nasza gospodarka jak najszybciej wracała na tory normalności – podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

Od 8 maja otwarte zostaną hotele i będą mogły przyjąć do 50% maksymalnego obłożenia. Co istotne nie będzie mogła w nich działać strefa welness&spa. Zamknięte pozostaną również hotelowe restauracje.

Tydzień później otwarte mają zostać punkty gastronomiczne działające na świeżym powietrzu. Otwarte dla klientów zostaną ogródki restauracyjne, przy zachowaniu reżimu sanitarnego, dystansu między stolikami oraz limitu osób na każdy stolik.

Będzie można organizować również wesela i komunie na świeżym powietrzu w limicie do 25 osób, przy zachowaniu ścisłego reżimu sanitarnego.

Od 29 maja otwarte będą mogły być m.in. restauracje, w których będzie mogło przebywać do 50% gości. Limit osób podczas imprez okolicznościowych w lokalach zostanie zwiększony do 50.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację