reklama
reklama
  1. Dziennik Policki:
  2. Strefa Biznesu
  3. Hyundai Engineering chce jeszcze wyższego wynagrodzenia za budowę Polimerów Police

Hyundai Engineering chce jeszcze wyższego wynagrodzenia za budowę Polimerów Police

Spółka budująca policką fabrykę propylenu i polipropylenu Hyundai Engineering Co. Ltd. złożyła do Grupy Azoty Polyolefins uzupełnienie do złożonej pod koniec sierpnia propozycji zmiany umowy. Koreańczycy chcą dodatkowych 15 dni na realizację prac, a także podwyższenia wynagrodzenia o kolejnych kilkanaście milionów euro.

budowa Polimerów Police

Przypomnijmy, że 27 sierpnia Hyundai Engineering złożyło do Grupy Azoty Polyolefins propozycję wydłużenia czasu realizacji inwestycji o 181 dni, a także podniesienia wynagrodzenia dla wykonawcy o 127,4 miliona euro. Wniosek ten był analizowany przez Grupę Azoty.

Temat zmiany umowy został poruszony w środowym programie "Kontra GOŚĆ" wyemitowanym przez Internetową Telewizję Regionalną "HB". Pytany o to przez red. Gracjana Brodę przewodniczący powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości Mariusz Różycki stwierdził, że ma nadzieję, że koreański wykonawca tych pieniędzy nie dostanie i inwestycja nie będzie aż tyle kosztowała.

– Ta inwestycja opiera się na materiałach budowlanych, na sile roboczej, której nie ma. Muszą ściągać ludzi z innych zakątków świata. (...) Materiał – stal, podrożała o kilkaset procent, usługi transportowe, paliwo itd. – mówił Mariusz Różycki. – Z tego, co wiem, podrożała ta inwestycja, ale nie aż tyle, co podają Koreańczycy – dodał.

Teraz Hyundai Engineering chce przedłużenia prac o kolejnych 15 dni oraz zwiększenia wynagrodzenia o 12,7 miliona euro. Łącznie opóźnienie miałoby wynosić 196 dni, a cała inwestycja miałaby podrożeć o 140,1 miliona euro. Powodem zmian w umowie miałby być negatywny wpływ pandemii COVID-19 na realizację projektu.

Jak informuje Grupa Azoty w opublikowanym na giełdzie komunikacie, przesłane przez koreańską firmę uzupełnienie zostanie teraz poddane gruntownej analizie i weryfikacji jego zasadności. Następnie zostanie podjęta decyzja o ewentualnym włączeniu żądań objętych uzupełnieniem do toczącego się procesu negocjacyjnego albo o ich odrzuceniu.

Powiązany Artykuł:

Kontra GOŚĆ: Mariusz Różycki, przewodniczący powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości

Autor: Jakub Siusta, Foto: Grupa Azoty

Komentarze (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Skończy się na tym, że wybudują zakład, później odkupią go taniej niż zbudowali bo w tym kraju decydenci nie potrafili by nawet zarządzać zabawą w piaskownicy...

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także