reklama
reklama

Bardzo dobre wyniki finansowe Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A.

Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. opublikowała skonsolidowany raport finansowy za 2021 rok. Policka Spółka odnotowała zysk netto na poziomie nieco ponad 163 milionów złotych. W analogicznym okresie roku 2020 zysk netto wyniósł wówczas ponad 80 milionów złotych.

Grupa Azoty Police

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży w 2021 roku wyniosły 3,2 miliarda złotych, a wynik EBITDA osiągnął poziom prawie 298 milionów złotych. Przychody w roku 2021 były o 800 milionów złotych wyższe niż w roku 2020.

– Należy także zaznaczyć, że istotną pozycją wpływającą na skonsolidowany wynik netto Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. w 2021 roku stanowił wynik z udziałów w jednostkach stowarzyszonych wycenianych metodą praw własności, który wyniósł minut 40 milionów złotych, dotyczący głównie spółki Grupa Azoty Polyolefins S.A. – czytamy w liście Mariusza Graba, prezesa polickiej Spółki.

Jak podkreślił prezes Mariusz Grab cena za gaz względem roku 2020, wzrosła o 380%. Spółka zdecydowanie więcej musiała zapłacić również m.in. za fosforyty, sól potasową oraz siarkę.

– Nie sposób nie odnieść się również do obecnej sytuacji za naszą wschodnią granicą. Świat jeszcze nie uporał się ze skutkami gospodarczymi trwającej pandemii COVID-19, a już musimy mierzyć się z kolejnym zagrożeniem – wojną na Ukrainie – czytamy w liście prezesa. – Choć toczy się ona za naszą granicą, to jej pierwsze skutki odczuwamy już teraz wszyscy, a wpływ na polską gospodarkę, a także sytuację ekonomiczną Grupy Azoty Police jest trudny do przewidzenia – kontynuuje Mariusz Grab.

Prezes Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A. podkreślił również, że Spółka podejmuje wszelkie działania, aby zminimalizować możliwe jej skutki, wynikające z coraz większej niepewności na światowych rynkach surowców.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację
ogłoszenie społeczne

#zobacz także