reklama
reklama

Grupa Azoty Police podpisała porozumienie z Zespołem Szkół w Policach

Organizacja praktyk dla uczniów kształcących się w zawodzie Technik Technologii Chemicznej oraz szkoleń branżowych dla nauczycieli – to założenia podpisanego 12 maja porozumienia pomiędzy Grupą Azoty Police a Zespołem Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach.

Podpisanie porozumienia w siedzibie Grupy Azoty Police

Policka Spółka włącza się w odbudowę kształcenia zawodowego w Polsce, poprzez poprawę jakości i efektywności kształcenia.

– Współpraca ze szkolnictwem jest dla nas bardzo ważna, dlatego nie ustajemy w podejmowaniu kolejnych inicjatyw ze szkołami w regionie – powiedział Mariusz Grab, prezes Grupy Azoty Police. – Przed nami wiele wyzwań, w tym uruchomienie nowej fabryki Polimery Police. Już wkrótce będziemy potrzebować wielu wyspecjalizowanych pracowników, dlatego chcemy wyprzedzająco wyszkolić kadry, które znajdą zatrudnienie w naszej Spółce, a także w spółkach zależnych. Pierwsi absolwenci dedykowanego kierunku z polickiego zespołu szkół już pracują w Grupie Azoty Police, co potwierdza, że podążamy właściwą ścieżką. Dostrzegamy ogromny potencjał w takiej współpracy. Szkoła kształci uczniów pod nasze potrzeby, a my zapewniamy im zatrudnienie – podkreślił Mariusz Grab.

Na mocy podpisanego porozumienia, policka Spółka przyjmie na praktyki zawodowe uczniów klasy Technik Technologii Chemicznej, a także przeprowadzi szkolenie branżowe dla nauczycieli teoretycznych przedmiotów zawodowych oraz praktycznej nauki zawodu w celu doskonalenia umiejętności i kwalifikacji zawodowych potrzebnych do wykonywania pracy.

– Od wielu lat aktywnie wspieramy szkoły, doposażając pracownie, obejmując klasy patronatem, czy fundując stypendia dla najlepszych uczniów. To wszystko przekłada się na podnoszenie jakości kształcenia, ale także umacnia wizerunek Grupy Azoty, jako cenionego i odpowiedzialnego pracodawcy – zauważa prezes Grupy Azoty Police. – Teraz zobowiązaliśmy się do przeprowadzenia szkoleń branżowych dla nauczycieli, którzy będą mogli zapoznać się z technologiami, procesami i urządzeniami stosowanymi w naszej spółce. Poznają także specyfikę pracy w rzeczywistych warunkach w branży związanej z nauczanym przez siebie zawodem i będą mogli doskonalić praktyczne umiejętności przy zastosowaniu wiedzy teoretycznej – dodał prezes Mariusz Grab.

Współpraca Grupy Azoty Police z polickim Zespołem Szkół trwa nieprzerwanie od 2014 roku, kiedy to podpisano porozumienie w sprawie utworzenia nowego kierunku kształcenia w zawodzie Technik Technologii Chemicznej. Od tego czasu oba podmioty regularnie rozszerzają obszar współpracy.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Grupa Azoty Police

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także