reklama
reklama
reklama
 baner główny (10) - 1600 x 450 [header]

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
baner główny (6) - 1600 x 400 [header]
reklama
reklama

Wręczono umowy w ramach pilotażowego projektu „Aktywny Rodzic”

We wtorek, 30 sierpnia odbyło się spotkanie, podczas którego wręczono umowy w ramach pilotażowego projektu „Aktywny Rodzic” realizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie, we współpracy między innymi z Powiatowym Urzędem Pracy w Policach.

Wręczenie umów w ramach projektu Aktywny Rodzic

na zdjęciu: Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski wręcza umowę

Celem projektu jest doprowadzenie do zatrudnienia w terminie do końca października 2023 roku 136 osób bezrobotnych z terenu 9 powiatów województwa zachodniopomorskiego. W powiecie polickim z projektu skorzysta 15 osób.

– Projekt zakłada dostosowanie do zasad rynkowych i wdrożenie narzędzia w postaci refundacji kosztów opieki nad dzieckiem w wieku do 5 lat w: przedszkolu, żłobku, klubie dziecięcym, u opiekuna dziennego lub niani przez maksymalnie 12 miesięcy względem konkretnego dziecka, licząc od dnia rozpoczęcia finansowania opieki nad dzieckiem, nie dłużej jednak niż do końca roku szkolnego, w którym dziecko ukończy 5 rok życia – tłumaczy Paweł Wieczorkowski, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Policach.

Uczestnik projektu może ubiegać się o dofinansowanie do kwoty 1 200 złotych, przez okres maksymalnie 12 miesięcy, pod warunkiem, że w ciągu miesiąca od podpisania umowy uczestnictwa w projekcie, podejmie zatrudnienie, inną pracę zarobkową lub rozpocznie działalność gospodarczą.

W przypadku utraty zatrudnienia z przyczyn niezależnych od pracownika uczestnik projektu nie będzie tracił refundacji. Zobowiązany będzie w ciągu miesiąca do podjęcia nowego zatrudnienia.

Udział w spotkaniu wzięli m.in.: starosta policki Andrzej Bednarek, członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska, przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski oraz dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Policach Paweł Wieczorkowski.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.