reklama

reklama
reklama

Wręczono umowy w ramach pilotażowego projektu „Aktywny Rodzic”

We wtorek, 30 sierpnia odbyło się spotkanie, podczas którego wręczono umowy w ramach pilotażowego projektu „Aktywny Rodzic” realizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie, we współpracy między innymi z Powiatowym Urzędem Pracy w Policach.

Wręczenie umów w ramach projektu Aktywny Rodzic

na zdjęciu: Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski wręcza umowę

Celem projektu jest doprowadzenie do zatrudnienia w terminie do końca października 2023 roku 136 osób bezrobotnych z terenu 9 powiatów województwa zachodniopomorskiego. W powiecie polickim z projektu skorzysta 15 osób.

– Projekt zakłada dostosowanie do zasad rynkowych i wdrożenie narzędzia w postaci refundacji kosztów opieki nad dzieckiem w wieku do 5 lat w: przedszkolu, żłobku, klubie dziecięcym, u opiekuna dziennego lub niani przez maksymalnie 12 miesięcy względem konkretnego dziecka, licząc od dnia rozpoczęcia finansowania opieki nad dzieckiem, nie dłużej jednak niż do końca roku szkolnego, w którym dziecko ukończy 5 rok życia – tłumaczy Paweł Wieczorkowski, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Policach.

Uczestnik projektu może ubiegać się o dofinansowanie do kwoty 1 200 złotych, przez okres maksymalnie 12 miesięcy, pod warunkiem, że w ciągu miesiąca od podpisania umowy uczestnictwa w projekcie, podejmie zatrudnienie, inną pracę zarobkową lub rozpocznie działalność gospodarczą.

W przypadku utraty zatrudnienia z przyczyn niezależnych od pracownika uczestnik projektu nie będzie tracił refundacji. Zobowiązany będzie w ciągu miesiąca do podjęcia nowego zatrudnienia.

Udział w spotkaniu wzięli m.in.: starosta policki Andrzej Bednarek, członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska, przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski oraz dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Policach Paweł Wieczorkowski.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także