reklama
reklama
reklama
 baner główny (10) - 1600 x 450 [header]

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
baner główny (6) - 1600 x 400 [header]
reklama
reklama

Ostatnie w tym roku środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej rozdane

W miniony poniedziałek w sali konferencyjnej Powiatowego Urzędu Pracy w Policach przekazano ostatnie w tym roku umowy o udzielenie jednorazowych środków finansowych na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej ze środków dotacji Powiatowego Urzędu Pracy w Policach.

Wręczenie umów na rozpoczęcie działalności gospodarczej

na zdjęciu: Oficjalne przekazanie umów na rozpoczęcie działalności gospodarczej

– Ostatni nabór wzbudził bardzo duże zainteresowanie. Mamy naprawdę świetne pomysły na siebie. W finale, po takiej mocnej weryfikacji, ocenie wniosków 17 osób podpisało z nami umowę – mówi Paweł Wieczorkowski, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Policach.

Na 40 złożonych wniosków, 20 osób otrzymało dotację z Funduszu Pracy na łączną kwotę ponad 618 tysięcy złotych. Średnia kwota dotacji w czwartej edycji tegorocznych dotacji wyniosła blisko 31 tysięcy złotych.

Wśród zakładanych działalności znalazły się m.in.: nauka gry na instrumentach muzycznych, działalność w zakresie nagrań dźwiękowych i muzycznych, projektowanie wnętrz czy usługi budowlane i instalacyjne.

– Zdajemy sobie sprawę, jakie kryteria są potrzebne do tego, aby firma się utrzymała – mówi Małgorzata Siemianowska, członek komisji weryfikującej wnioski o przyznanie dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Komisja oceniająca złożone wnioski kieruje się kilkoma ważnymi wskaźnikami. M.in. tym jak dana branża poradziła sobie w okresie pandemii COVID-19, a także jak radzi sobie w sytuacji rosnących kosztów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.

– Bierzemy też pod uwagę to jakie osoby chcą otworzyć działalność gospodarczą, bo chcąc się na tym rynku gospodarczym utrzymać, trzeba umieć sobie radzić w skrajnie trudnych sytuacjach – tłumaczyła Siemianowska.

Tylko w tym roku dotacje na rozpoczęcie własne działalności otrzymało w sumie 108 osób. To około 30% budżetu Powiatowego Urzędu Pracy w Policach. Podobna pula środków ma trafić do przyszłych przedsiębiorców w roku 2023.

– W chwili obecnej czekamy na ostateczny kształt budżetu – podkreślił Wieczorkowski.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.