reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama
reklama

Powiatowy Urząd Pracy w Policach przedstawił swoją ofertę lokalnym przedsiębiorcom

Dziś w sali konferencyjnej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Policach odbyło się spotkanie z przedsiębiorcami z terenu powiatu polickiego zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Policach.

Powiatowy Urząd Pracy w Policach

na zdjęciu: spotkanie przedstawicieli Powiatowego Urzędu Pracy w Policach z lokalnymi przedsiębiorcami

Piątkowe spotkanie dotyczyło możliwości skorzystania ze wsparcia finansowego z Krajowego Funduszu Szkoleniowego oraz subsydiowanego zatrudnienia w ramach prac interwencyjnych.

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Policach Paweł Wieczorkowski oraz pracownicy merytoryczni tłumaczyli m.in., na co można przeznaczyć środki z dofinansowania, kto może skorzystać ze wsparcia, a także jakie kryteria są brane pod uwagę przy rozpatrywaniu wniosków w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

Obecni na spotkaniu pracodawcy poznali również korzyści i obowiązki z tytułu skorzystania z zatrudnienia substydiowanego. Z perspektywy przedsiębiorców istotne było poznanie wysokości dofinansowania oraz jego możliwości wydatkowania, a także obowiązki po okresie refundacji.

W trakcie spotkania lokalni przedsiębiorcy poznali również możliwości zatrudniania cudzoziemców, w tym również obywateli Ukrainy. Zapoznali się z procedurą legalizacji pracy i pobytu obywateli Ukrainy, którzy przyjechali do naszego kraju po 24 lutym ubiegłego roku.

Udział w spotkaniu wzięła również wicestarosta policki Joanna Napiwodzka.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Mateusz Frąckowiak

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.