Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

W piątek do Morskiego Terminala Gazowego w Policach wpłynie statek z etylenem

Grupa Azoty Polyolefins S.A. informuje, że w związku z planowanym na 24 marca przyjęciem pierwszej dostawy etylenu, w ciągu kilku kolejnych dni, na terenie Morskiego Terminala Gazowego w Policach, wystąpi kontrolowane przekierowanie części gazów na pochodnię (tzw. flarę).

Morski Termin Gazowy w Policach

na zdjęciu: Morski Termin Gazowy w Policach

– Charakteryzować się ono będzie wysokim płomieniem ognia dającym efekt świetlny widoczny z dużej odległości. – podkreśla Grupa Azoty Polyolefins S.A.

Jest to bezpieczny i w pełni kontrolowany proces wynikający z uwarunkowań technologicznych związanych z pierwszym rozładunkiem ciekłego etylenu.

Pochodnia jest to stosowany powszechnie na świecie w tego typu zakładach element bezpieczeństwa procesowego.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Grupa Azoty Polyolefins S.A.

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.