Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Przedsiębiorcy z terenu gminy Dobra spotkali się z przedstawicielami Powiatowego Urzędu Pracy w Policach

We wtorek, 21 marca w Gminnym Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej Powiatowy Urząd Pracy w Policach zorganizował spotkanie dla przedsiębiorców z terenu gminy Dobra.

spotkanie z przedsiębiorcam z terenu gminy Dobra

na zdjęciu: przedsiębiorcy z terenu gminy Dobra wzięli udział w spotkaniu informacyjnym Powiatowego Urzędu Pracy w Policach

Przedsiębiorców przywitali Starosta Policki Andrzej Bednarek, Wójt Gminy Dobra Teresa Dera oraz Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Policach Paweł Wieczorkowski.

W trakcie spotkania poinformowano o możliwości uzyskania wsparcia finansowego z urzędu pracy, między innymi w postaci środków finansowych z Krajowego Funduszu Szkoleniowego oraz subsydiowane zatrudnienie w ramach prac interwencyjnych.

Budżet Funduszu Pracy, z którego organizowane będą m.in. szkolenia, prace interwencyjne, roboty publiczne, czy dofinansowanie na rozpoczęcie własnej działalności w roku 2023 wyniesie blisko 4 miliony złotych.

– Staramy się jak najwięcej środków pozyskać i jak najwięcej działań na rzecz przedsiębiorców realizować, zabezpieczać potrzeby przedsiębiorców zarówno te finansowe, jak i w zakresie współpracy, pozyskiwania pracowników. – powiedział Paweł Wieczorkowski, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Policach.

Głównym celem Krajowego Funduszu Społecznego, z którego mogą korzystać przedsiębiorcy, jest zapobieganie utracie zatrudnienia przez osoby pracujące z powodu kompetencji nieadekwatnych do wymagań nieustannie zmieniającej się gospodarki. Ze środków KFS mogą korzystać pracodawcy i pracownicy zatrudnieni na podstawie umowy o pracę bez względu na wymiar czasu pracy (pełen etat lub część etatu).

Korzystając z okazji przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego przedstawił nową perspektywę Funduszy Unijnych na lata 2021-2027, w tym możliwości wsparcia finansowego dla przedsiębiorców.

Podobne spotkania odbyły się już z przedsiębiorcami z terenu gminy Police oraz gminy Kołbaskowo.

Galeria Zdjęć:

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.