reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama
reklama

Dla takich zwyrodnialców nie ma miejsca na tym świecie!

Informacja o śmierci 8-letniego Kamila, który został skatowany przez swojego ojczyma, stała się dziś tematem numer 1. Od kilku tygodni losy chłopca śledziła cała Polska.


– Jaki to jest poziom bestialstwa i zezwierzęcenia, aby tak traktować drugiego człowieka, do tego dziecko. To jest coś, co się w głowie nie mieści – powiedział Zbigniew Ziobro, prokurator generalny.

I w tym miejscu należałoby się zastanowić czy tego rodzaju bestia, jaką okazał się ojczym 8-letniego chłopca, zasługuje na to, aby być traktowana w cywilizowanym świecie jak człowiek? Przeglądając tysiące komentarzy – najczęściej pojawiającym się wątkiem jest aprobata dla przywrócenia kary śmierci dla tego rodzaju zwyrodnialców.

– Kamilek zmarł dziś rano. Bezpośrednią przyczyną śmierci chłopca była postępująca niewydolność wielonarządowa. Doprowadziła do niej poważna choroba oparzeniowa i ciężkie zakażenie całego organizmu, spowodowane rozległymi, długo nieleczonymi ranami oparzeniowymi. Kamilek przez cały czas pobytu w szpitalu był głęboko nieprzytomny. Nie zdawał sobie świadomości gdzie jest, ani co go spotkało. Ani przez chwilę nie cierpiał. – czytamy w komunikacie opublikowanym przez szpital.

Z całą pewnością jednak cierpiał i to niewyobrażalnie wtedy, kiedy ojczym zwyrodnialec zadawał mu świadomy i okrutny ból. Czy takiego człowieka powinno obowiązywać jakiekolwiek prawo? Z ustaleń śledczych wynika, że jego ojczym, 27-letni Dawid B., miał bić i kopać chłopca, przypalać go papierosami, polać wrzątkiem i umieścić go na rozgrzanym piecu węglowym. Obrażenia chłopca obejmowały 25% ciała, w tym całą twarz, tułów, ręce i nogi.

Matka chłopca, która powinna stać na straży bezpieczeństwa chłopca, nie tylko nie zadbała o jego bezpieczeństwo, ale miała pomagać swojemu mężowi, nie reagując i nie chroniąc syna. 35-letnia Magdalena B. powinna ponieść taką samą karę jak Dawid B.

Tylko dlaczego jedyną karą dlatego rodzaju potworów ma być wieloletnie więzienie. Czy wieloletnie więzienie to kara adekwatna do popełnionego czynu? Oczywiście mam świadomość, że takie osoby są „szczególnie” traktowane za kratami przez współwięźniów. W cywilizowanym świecie nie ma prawa dochodzić do tego rodzaju wydarzeń, bowiem dla takich „sku...ów” nie ma miejsca na tym świecie.

– Do tej pory sprawca stał pod zarzutem usiłowania zabójstwa i znęcania ze szczególnym okrucieństwem. Teraz ten zarzut będzie zmieniany na zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem oraz znęcanie się – zapowiedział Zbigniew Ziobro.

Prokurator Generalny zapowiedział również, że będzie dążył do surowego ukarania nie tylko sprawców, ale także surowego ukarania wszystkich, którzy mieli świadomość nieprawidłowości, patologicznych zachowań i nic z tym nie zrobili.

Autor: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.