Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Ubezpieczenie turystyczne: dobry pomysł czy marnowanie pieniędzy?

Nikt nie lubi myśleć o komplikacjach i nieprzewidzianych sytuacjach, które mogą się wydarzyć podczas podróży. Zwykle skupiamy się na tym, by spakować wszystkie niezbędne rzeczy, pozamykać ostatnie pilne sprawy przed wyjazdem i następnie cieszyć się długo wyczekiwanym urlopem. Jednak nad jedną, czasami pomijaną kwestią, warto chwile się zastanowić: ubezpieczenie turystyczne – czy jest niezbędne? Czy warto? A może to tylko strata pieniędzy? Wyjaśniamy wszystkie wątpliwości!

Ubezpieczenie turystyczne

Czym jest ubezpieczenie turystyczne i co obejmuje?

Podróżowanie często wiąże się z mniej lub bardziej niespodziewanymi zdarzeniami. Wiele z nich może wiązać się z czymś pozytywnym, co później budzi miłe wspomnienia, ale niektóre sytuacje komplikują wyjazd – np. choroba, utrata bagażu czy kontuzja. Ubezpieczenie turystyczne (www.ergo-ubezpieczeniapodrozy.pl) zapewnia spokój ducha, ograniczając ryzyko strat finansowych związanych z tymi zdarzeniami.

Na rynku znaleźć można kilka rodzajów takich polis, różniących się przede wszystkim zakresem ochrony. Najpopularniejsze zawierają w sobie ubezpieczenie kosztów leczenia, NNW, ubezpieczenie bagażu i pomoc w ramach assistance. Obejmują daną osobę od pierwszego do ostatniego dnia wyjazdu. Dziś wiele ubezpieczeń turystycznych można porównać i kupić online, bez wychodzenia z domu.

Dlaczego warto mieć ubezpieczenie turystyczne?

Podczas podejmowaniu decyzji, czy potrzebujemy ubezpieczenia turystycznego, zwykle warto wziąć pod uwagę kilka aspektów. Na pewno będzie to dobry wybór podczas zagranicznej podróży, która potrwa przynajmniej kilka dni, nawet jeśli planujemy tylko odpoczywać pod palmami w ciepłym kraju. Zwykłe zatrucie pokarmowe w hotelu może wymagać interwencji medycznej, która za granicą bywa kosztowna. Dzięki posiadaniu ubezpieczenia turystycznego, nie trzeba przejmować się rachunkami za taką pomoc. Warto przy tym wspomnieć, że dobra polisa obejmuje zazwyczaj również koszty transportu medycznego (np. karetką) oraz NNW.

Ubezpieczenie turystyczne będzie także bardzo przydatne, gdy podróżujemy z bagażem. Podczas zagranicznego wyjazdu może dojść do sytuacji, w której walizki zostaną uszkodzone, zgubione lub skradzione. Dobra polisa zadziała i w takim przypadku, pokrywając koszty zniszczeń czy też wydatki na zakupy przedmiotów niezbędnych do komfortowego kontynuowania wyjazdu. Wreszcie – ubezpieczenie turystyczne, obejmujące także odpowiedzialność cywilną, jest bardzo przydatne wtedy, gdy to my, jako podróżujący, wyrządzimy nieumyślnie szkody osobom trzecim (np. potrącając kogoś na ulicy).

Kiedy ubezpieczenie turystyczne nie jest potrzebne?

Można wymienić również przypadki, w których kupowanie ubezpieczenia turystycznego nie będzie konieczne. Zrezygnować z niego można przede wszystkim wtedy, gdy jesteśmy objęci odpowiednią polisą w ramach innej umowy (np. z pracy). Trzeba jednak upewnić się, że jej zakres ochrony obejmuje również zagraniczne wyjazdy turystyczne, dokładnie sprawdzając warunki.

Autor: Materiał Zlecającego, Foto: Materiał Zlecającego

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.