Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Kremy pod oczy - jak uporać się z workami pod oczami?

Co to są worki pod oczami? Dolegliwość ta jest dość często spotykana w społeczeństwie. Na szczęście można z nimi skutecznie walczyć. Worki to nic innego jak schowki na naczyniach limfatycznych, które znajdują się bezpośrednio pod skórą wokół oczu. Wyróżnia się worki górne, boczne i dolne, jednak najbardziej widocznym wyrazem tego są worki górne. Worki to jedynie oznaki zmęczenia, z którymi można skutecznie walczyć!

Kremy pod oczy

Objawy worków pod oczami

Chociaż najbardziej widoczne są worki górne, ich objawy występują wokół całego obszaru oczu. Skóra może być przerośnięta, może występować opuchlizna i ciemna obwódka wokół oczu. Ważne jest, aby ich nie ignorować, stres ten może pogorszyć sprawę. Najważniejsze w walce z workami pod oczami są kremy pod oczy. Odpowiednio używany krem oraz dieta mogą poprawić stan skóry nawet w ciągu kilku dni. Ponadto ważne jest, aby zapobiec powstawaniu nowych worków.

Kremy do oczu znajdziesz na: https://ziaja.com/c/kremy-i-zele-pod-oczy-461

Sprawdzone metody walki z workami pod oczami

Używanie kremów pod oczy jest najważniejszą rzeczą do przestrzegania. Kremy pod oczy są dostępne na rynku i pomagają w walce z workami. Wybór kosmetyku powinien być poprzedzony wnikliwym jego sprawdzeniem, ponieważ nie wszystkie kremy są odpowiednie dla skóry wokół oczu. Dobre kremy nawilżają i poprawiają elastyczność skóry. Przy bardzo wrażliwej skórze, specjalne kremy pod oczy mogą pomóc w redukcji obrzęków i oznak zmęczenia.

Kolejne ważne sposoby na poradzenie sobie z workami pod oczami to wspomaganie diety białkowej, owsianej i umiarkowana aktywność fizyczna. Zaliczane do białek produkty są bogate w aminokwasy i pełne witamin, które wspierają skórę wokół oczu. Spożywanie zbilansowanych posiłków i nawodnienie organizmu jest również bardzo ważne. Dobrym rozwiązaniem jest też zapewnienie sobie zdrowego snu, około 6-8 godzin.

Kremy pod oczy — wybór i stosowanie

Kremy używane do walki z workami pod oczami powinny mieć jak najwięcej naturalnych składników i przywracać i ożywiać skórę. Powinny one również działać przeciwzapalnie i wygładzać wszelkie zmarszczki. Przed zakupem kremu należy uważnie przeczytać jego skład.

Jeśli chodzi o stosowanie kremu, najważniejsza jest regularność. Ten typ kremu należy codziennie rano i wieczorem delikatnie wmasować w obszar oczu, a następnie pozwolić mu całkowicie wchłonąć. Przestrzeganie tego może pomóc uzyskać najlepsze wyniki.

Podsumowując, worki pod oczami mogą być trudne do usunięcia, ale stosowanie odpowiednich technik i kremów pod oczy pomoże w pozbyciu się zmęczenia. Unikanie stresu, zdrowe odżywianie, nawilżanie i używanie kremów pod oczy może pomóc w złagodzeniu zmęczenia i uzyskaniu zdrowego, świeżego i młodego wyglądu skóry.

Autor: Materiał Zlecającego, Foto: Materiał Zlecającego

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.