reklama

reklama
reklama

Na terenie powiatu polickiego funkcjonuje Centrum Informacji dla Cudzoziemców

Na terenie powiatu polickiego od 27 kwietnia działa Centrum Informacji dla Cudzoziemców. W tym roku organizacją, której zostało powierzone zadanie prowadzenia Centrum, jest Zachodniopomorski Uniwersytet Ludowy w Mierzynie. Centrum Informacji dla Cudzoziemców działa wspomagająco i doradczo.

Centrum Informacji dla Cudzoziemców

Pracownicy Centrum Informacji dla Cudzoziemców służą radą, konsultacjami oraz zwiększają szansę na integrację mieszkańców z obywatelami innych krajów. W ramach konsultacji, które są prowadzone w różnych językach, obcokrajowcy mogą uzyskać informacje na temat legalizacji pobytu, dostępu do usług publicznych, kultury czy rekreacji.

Konsultacje odbywają się cztery razy w miesiącu. Dwukrotnie w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Policach (przy Placu Bolesława Chrobrego 8) oraz dwukrotnie w siedzibie Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Ludowego w Mierzynie (przy ul. Weleckiej 13B).

Eksperci dostępni są również pod numerem telefonu: 729 871 074 oraz adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Obsługa Centrum Informacji dla Cudzoziemców w Powiecie Polickiem jest prowadzona w języku polskim, angielskim, rosyjskim oraz ukraińskim.

Konsultacje i doradztwo odbywają się w zakresie: prawa rynku pracy, doradztwa gospodarczego, doradztwa społecznego oraz HR.

Pomoc jest nieodpłatna i została sfinansowana ze środków powiatu polickiego.

Autor: Materiały Zlecającego, Foto: Materiały Zlecającego