Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Mieszkańcy gminy Kołbaskowo mogą spać spokojnie. Woda pitna jest całkowicie bezpieczna

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Rosówku poinformował, że woda pitna dla mieszkańców gminy Kołbaskowo jest całkowicie bezpieczna.

Osiedle w Przecławiu

na zdjęciu: Przecław

– Całość dostarczanej do mieszkańców wody jest pozyskiwana ze studni głębinowych, a nie z Odry. Następnie, zaraz po wydobyciu z głębokości 35-100 metrów jest uzdatniana – mówi Izabela Wesołowska-Kośmider, dyrektor Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Rosówku.

W całej gminie Kołbaskowo jest w sumie 28 ujęć, w tym 19 studni.

Ujęcie wód powierzchniowych w Kurowie nie jest obecnie wykorzystywane – powstało ono bowiem jako rezerwowe źródło wody dla Szczecina.

Aktualnie – w związku z zarządzeniem wojewody – woda pitna jest badana codziennie przez sanepid.

Autor: Gracjan Broda, Jakub Siusta, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.