Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Zamieszanie wokół pytania do niemieckiego ministra. Axel Vogel: „Nie pytano mnie o rtęć”

Podczas niedzielnej konferencji w Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie minister klimatu i środowiska Anna Moskwa powiedziała, że przeprowadzone badania ryb nie wykazały obecności rtęci i metali ciężkich.

Uczestnicy niedzielnej polsko-niemieckiej konferencji prasowej w Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie

na zdjęciu: Uczestnicy niedzielnej polsko-niemieckiej konferencji prasowej w Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie

To samo miał powiedzieć minister rolnictwa, klimatu i środowiska Kraju Związkowego Brandenburgia Axela Vogela. Miał, bowiem jak dziś wyjaśnia, doszło do pomyłki ze strony obecnego podczas konferencji... tłumacza.

Niemiecki minister tłumaczy za pośrednictwem Twittera, że został zapytany nie o to, czy w Odrze wykryto rtęć, ale czy woda w Odrze poparzy mu ręce.

– To jest oburzające! Zostałem zapytany przez tłumacza o mój rzekomy cytat, że woda z Odry parzy ręce. Zareagowałem na to i wyjaśniłem wartości pH, nie pytano mnie o wartości rtęci – napisał w mediach społecznościowych.

Dziś Axel Vogel powiedział, że rtęć jest w Odrze, ale w granicach tolerancji.

– W niektórych miejscach jest przekroczona, ale na pewno nie była przyczyną śnięcia ryb w tak krótkim czasie – powiedział Axel Vogel.

Jak dotąd nie są znane przyczyny katastrofy, do jakiej doszło w Odrze. Cały czas wyławiane są natomiast śnięte ryby.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.