Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Zieloni chcą odwołania pięciu wojewodów, w tym wojewody zachodniopomorskiego Zbigniewa Boguckiego

Zieloni chcą odwołania wojewodów pięciu województw, w tym wojewody zachodniopomorskiego Zbigniewa Boguckiego.

Urząd Wojewódzki w Szczecinie

na zdjęciu: Urząd Wojewódzki w Szczecinie

– Nominowani przez premiera Morawieckiego i ministra Kamińskiego wojewodowie mieli narzędzia po temu, by w porę zapobiec rozlaniu się trucizny na całą zachodnią Polskę. Sam Premier miał z kolei do dyspozycji Rządowe Centrum Bezpieczeństwa — system i strukturę stworzoną po to, aby zapobiegać kryzysom, a w razie ich wystąpienia – minimalizować ich skutki – powiedziała Urszula Zielińska, współprzewodnicząca Partii Zieloni podczas poniedziałkowego briefingu w Szczecinie.

Zielińska argumentowała, że przez 17 dni nie zrobiono nic.

– Przez 17 dni wzdłuż spływającej nierozpoznaną dalej trucizną Odry wypoczywały tysiące wędkarzy i kąpiących się w jej wodach rodzin z małymi dziećmi – kontynuowała Zielińska.

Przemysław Słowik przekonywał z kolei, że do zadań wojewody w sprawach zarządzania kryzysowego należy m.in. kierowanie monitorowaniem, planowaniem, reagowaniem i usuwaniem skutków zagrożeń na terenie województwa.

– Jaki bałagan musi panować w PiS-owskim aparacie władzy, że trujące substancje przez nikogo niezatrzymane i nie zbadane, przepłynęły 4 województwa, a dopiero w piątym uznano, że coś jest nie tak! W dawnej Polsce wojewodowie byli wysoko cenionymi namiestnikami władzy w terenie. W państwie PiS są specjalistami od wypisywania wniosków urlopowych, przecinania wstęgi i zacierania śladów po aferach – powiedział Przemysław Słowik, współprzewodniczący Partii Zieloni.

Zieloni chcą odwołania wojewodów z województwa śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego, lubuskiego i zachodniopomorskiego.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.