Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Zachodniopomorscy policjanci patrolują Odrę. W użyciu policyjny śmigłowiec i drony

Zachodniopomorski policjanci patrolują i monitorują sytuację wzdłuż brzegu Odry na terenie województwa zachodniopomorskiego. Ma to oczywiście związek z katastrofą ekologiczną, jakiej jesteśmy świadkami.

Zachodniopomorscy policjanci patrolują Odrę

na zdjęciu: Zachodniopomorscy policjanci patrolują Odrę

– Policyjne patrole mają na celu informowanie o zaistniałym zagrożeniu epidemiologicznym i sprawdzanie respektowania wprowadzonego zakazu wstępu do wód Odry – informuje zachodniopomorska policja.

Funkcjonariusze patrolują teren zarówno z wody, jak i z powietrza. Sprawdzają również nabrzeża. Udział w podjętych działaniach bierze policyjny śmigłowiec oraz drony.

Przypomnijmy, że wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki wydał rozporządzenie porządkowe zakazujące bezpośredniego korzystania z wód Odry, w tym z Zalewu Szczecińskiego. Zakaz dotyczy m.in. łowienia ryb, pojenia zwierząt gospodarskich wodą z rzeki oraz podlewania nią roślin.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Zachodniopomorska Policja

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.