reklama
reklama
reklama
 baner główny (10) - 1600 x 450 [header]

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
baner główny (6) - 1600 x 400 [header]
reklama
reklama

Zachodniopomorskie: na Odrze ustawiono już 26 zapór

Dzięki ustawieniu 26 zapór w 15 miejscach prawdopodobnie udało się już przerwać proces wtórnego skażenia rzeki, do którego dochodzi w wyniku rozkładania się martwych ryb. Informacje na ten temat przekazał wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.

Zapora ustawiona w Widuchowej

na zdjęciu: Zapora ustawiona w Widuchowej

- Postawiliśmy w 15 miejscach 26 zapór, udało nam się, mam nadzieję - jeszcze mówię to warunkowo - w dużej mierze przerwać ten proces. Jeszcze trudno powiedzieć, że udało nam się tę walkę wygrać, ale informacje, które spływają są optymistyczne - przekazał wojewoda.

Na zachodniopomorskim odcinku Odry wyłowiono do tej pory 82 tony martwych ryb oraz innych zwierząt, które ucierpiały w wyniku skażenia rzeki.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Jakub Siusta

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.