reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Śnięte ryby pojawiły się w Siadle Dolnym i Moczyłach [zdjęcia]

W Siadle Dolnym (gmina Kołbaskowo) pojawiły się w Odrze śnięte ryby. Prawdopodobną przyczyną ich śnięcia jest gwałtowny spadek ilości tlenu rozpuszczonego w wodzie.

Straż Pożarna

na zdjęciu: Strażacy ratujący ryby w Odrze

Mieszkańcy Siadła Dolnego zauważyli, że po wpuszczeniu do odpowiednio natlenionej wody stan żywych ryb zdecydowanie się poprawia. Te, które żyją jeszcze w Odrze, podpływają do powierzchni wody próbując za wszelką cenę zaczerpnąć powietrza atmosferycznego.

Podobna sytuacja jest w Moczyłach.

Jak informuje urząd wojewódzki, w wielu miejscach Odry zawartość tlenu w rzece spadła poniżej 1 mg/l. Dla porównania minimalna zawartość tlenu w wodzie, która umożliwia normalne bytowanie ryb, wynosi 4 mg/l.

Aby uratować ryby, mieszkańcy Siadła Dolnego wykorzystują specjalne baseny, do których nalewana jest odpowiednio natleniona woda. Apelują o dostarczenie możliwie jak największej ilości zbiorników oraz pomp.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.