reklama
reklama
reklama
 baner główny (10) - 1600 x 450 [header]

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
baner główny (6) - 1600 x 400 [header]
reklama
reklama

Bednarek: w powiecie polickim sytuacja jest stabilna

Na terenie powiatu polickiego śnięte ryby są wyławiane jedynie w okolicach Siadła Dolnego. Poza tym - jak informuje starosta Andrzej Bednarek - sytuacja jest stabilna.

Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Policach

na zdjęciu: Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Policach

W czwartek, 26 sierpnia, na temat sytuacji na Odrze rozmawiano w ramach Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Policach. W spotkaniu wzięli udział m.in.: burmistrz Polic Władysław Diakun, zastępca komendanta powiatowego państwowej straży pożarnej w Policach bryg. Piotr Tuzimek, komendant powiatowy policji insp. Mariusz Bajor, komendant Straży Miejskiej w Policach Dawid Bałuch, zastępca powiatowego lekarza weterynarii, przedstawiciele: Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Policach, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Policach, Społecznej Straży Rybackiej, Starostwa Powiatowego w Policach, Urzędu Miejskiego w Policach oraz Urzędu Gminy w Kołbaskowie.

Jak przyznał starosta Andrzej Bednarek, najtrudniejsza sytuacja jest w okolicach Siadła Dolnego, gdzie wciąż wyławiane są martwe ryby. Są one w stanie zaawansowanego rozkładu, przez co nie nadają się do badań.

Przedstawiciele służb badających Odrę poinformowały, że na ten moment skład chemiczny badanej wody nie budzi zastrzeżeń i aktualnie nie ma zagrożenia dla mieszkańców.

Przypomnijmy, że od piątku 26 sierpnia zniesiony został zakaz korzystania z wody Roztoki Odrzańskiej i Zalewu Szczecińskiego. W przypadku Odry pomiędzy południową granicą województwa zachodniopomorskiego a okolicami polickiej Jasienicy obostrzenia zostały utrzymane do odwołania.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Mateusz Frąckowiak

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.