reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

MON: maszty oświetleniowe ostrzelane z broni pneumatycznej

Jak informuje Ministerstwo Obrony Narodowej, w okolicy Terespola, ostrzelane z broni pneumatycznej zostały maszty oświetleniowe ustawione przez żołnierzy Wojska Polskiego.

Nowe obozowisko po białurskiej stronie granicy

Maszty z agregatami prądotwórczymi służą do oświetlania pasa granicznego. Ustawione są w różnych częściach polsko-białoruskiej granicy.

W rejonie Białowieży udaremniono próbę nielegalnego przekroczenia granicy

W rejonie Białowieży żołnierze oraz funkcjonariusze Straży Granicznej udaremnili kolejną próbę nielegalnego przekroczenia granicy.

Nowe obozowisko po białurskiej stronie granicy

– Agresywni migranci wspierani przez białoruskie służby każdego dnia próbują nielegalnie przedrzeć się przez naszą granicę – napisał w mediach społecznościowych minister Mariusz Błaszczak. – Tak jak od wielu tygodni, tak też dziś w nocy polscy żołnierze i funkcjonariusze zatrzymują hybrydowy atak Łukaszenki oraz bronią Polskę i całą Europę – podkreślił minister.

Udaremniono kolejne próby nielegalnego przekroczenia granicy

W minioną sobotę Straż graniczna udaremniła 208 prób nielegalnego przekroczenia granicy.

Nowe obozowisko po białurskiej stronie granicy

– Funkcjonariusze zatrzymali jednego nielegalne imigranta, obywatela Iraku – poinformowała w mediach społecznościowych Straż Graniczna.

Przejście kolejowe w Kuźnicy może zostać zamknięte

Minister Mariusz Kamiński polecił komendantowi głównemu Straży Granicznej zwrócenie się do przewodniczącego Państwowego Komitetu Granicznego Republiki Białorusi gen. Anatolija Lappo z pismem nawołującym do ustabilizowania sytuacji w pobliżu przejścia granicznego w Kuźnicy.

Nowe obozowisko po białurskiej stronie granicy

W przypadku braku odzewu na ten apel Polska zawiesi działalność znajdującego się tam kolejowego przejścia granicznego.

500-osobowa grupa migrantów próbowała siłowego przekroczenia granicy

Straż Graniczna ujawniła minionej doby 501 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej.

Nowe obozowisko po białurskiej stronie granicy

– Odnotowaliśmy kilka prób siłowego przekroczenia granicy przez duże grupy cudzoziemców. Jedna z nich liczyła około 500 osób – informuje Straż Graniczna w mediach społecznościowych.

Przy przejściu granicznym w Bruzgach nadal koczują migranci

Straż Graniczna informuje, że po stronie białoruskiej przy przejściu granicznym w Bruzgach, powstało nowe obozowisko, w którym koczuje grupa cudzoziemców.

Nowe obozowisko po białurskiej stronie granicy

– Na starym, kilkaset metrów dalej wciąż pozostają osoby – zaznacza Straż Graniczna.

Migranci opuszczają obozowisko. Część z nich zabiera ze sobą kłody drewna

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformowało, że migranci, którzy koczowali w okolicach przejścia granicznego w Bruzgach po stronie białoruskiej, spakowali się i opuszczają obozowisko.

Stopklatka z filmu opublikowanego w mediach społecznościowych przez Straż Graniczną

– Cudzoziemcy koczujący po stronie białoruskiej przemieszczają się pod nadzorem białoruskich służb w nieznane miejsce – informuje Straż Graniczna.

161 prób nielegalnego przekroczenia granicy

Jak informuje Straż Graniczna, we wtorek 16 listopada na granicy polsko-białoruskiej odnotowano 161 prób jej nielegalnego przekroczenia.

Funckjonariusze Straży Granicznej na granicy polsko-białoruskiej

– Wobec 34 cudzoziemców funkcjonariusze Straży Granicznej wydali postanowienia o obowiązku opuszczenia terytorium Rzeczypospolitej Polskiej – informuje Straż Graniczna.

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.