reklama

reklama
reklama

MON: maszty oświetleniowe ostrzelane z broni pneumatycznej

Jak informuje Ministerstwo Obrony Narodowej, w okolicy Terespola, ostrzelane z broni pneumatycznej zostały maszty oświetleniowe ustawione przez żołnierzy Wojska Polskiego.

Nowe obozowisko po białurskiej stronie granicy

Maszty z agregatami prądotwórczymi służą do oświetlania pasa granicznego. Ustawione są w różnych częściach polsko-białoruskiej granicy.

W rejonie Białowieży udaremniono próbę nielegalnego przekroczenia granicy

W rejonie Białowieży żołnierze oraz funkcjonariusze Straży Granicznej udaremnili kolejną próbę nielegalnego przekroczenia granicy.

Nowe obozowisko po białurskiej stronie granicy

– Agresywni migranci wspierani przez białoruskie służby każdego dnia próbują nielegalnie przedrzeć się przez naszą granicę – napisał w mediach społecznościowych minister Mariusz Błaszczak. – Tak jak od wielu tygodni, tak też dziś w nocy polscy żołnierze i funkcjonariusze zatrzymują hybrydowy atak Łukaszenki oraz bronią Polskę i całą Europę – podkreślił minister.

Udaremniono kolejne próby nielegalnego przekroczenia granicy

W minioną sobotę Straż graniczna udaremniła 208 prób nielegalnego przekroczenia granicy.

Nowe obozowisko po białurskiej stronie granicy

– Funkcjonariusze zatrzymali jednego nielegalne imigranta, obywatela Iraku – poinformowała w mediach społecznościowych Straż Graniczna.

Przejście kolejowe w Kuźnicy może zostać zamknięte

Minister Mariusz Kamiński polecił komendantowi głównemu Straży Granicznej zwrócenie się do przewodniczącego Państwowego Komitetu Granicznego Republiki Białorusi gen. Anatolija Lappo z pismem nawołującym do ustabilizowania sytuacji w pobliżu przejścia granicznego w Kuźnicy.

Nowe obozowisko po białurskiej stronie granicy

W przypadku braku odzewu na ten apel Polska zawiesi działalność znajdującego się tam kolejowego przejścia granicznego.

500-osobowa grupa migrantów próbowała siłowego przekroczenia granicy

Straż Graniczna ujawniła minionej doby 501 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej.

Nowe obozowisko po białurskiej stronie granicy

– Odnotowaliśmy kilka prób siłowego przekroczenia granicy przez duże grupy cudzoziemców. Jedna z nich liczyła około 500 osób – informuje Straż Graniczna w mediach społecznościowych.

Przy przejściu granicznym w Bruzgach nadal koczują migranci

Straż Graniczna informuje, że po stronie białoruskiej przy przejściu granicznym w Bruzgach, powstało nowe obozowisko, w którym koczuje grupa cudzoziemców.

Nowe obozowisko po białurskiej stronie granicy

– Na starym, kilkaset metrów dalej wciąż pozostają osoby – zaznacza Straż Graniczna.

Migranci opuszczają obozowisko. Część z nich zabiera ze sobą kłody drewna

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformowało, że migranci, którzy koczowali w okolicach przejścia granicznego w Bruzgach po stronie białoruskiej, spakowali się i opuszczają obozowisko.

Stopklatka z filmu opublikowanego w mediach społecznościowych przez Straż Graniczną

– Cudzoziemcy koczujący po stronie białoruskiej przemieszczają się pod nadzorem białoruskich służb w nieznane miejsce – informuje Straż Graniczna.

161 prób nielegalnego przekroczenia granicy

Jak informuje Straż Graniczna, we wtorek 16 listopada na granicy polsko-białoruskiej odnotowano 161 prób jej nielegalnego przekroczenia.

Funckjonariusze Straży Granicznej na granicy polsko-białoruskiej

– Wobec 34 cudzoziemców funkcjonariusze Straży Granicznej wydali postanowienia o obowiązku opuszczenia terytorium Rzeczypospolitej Polskiej – informuje Straż Graniczna.