reklama

Dwa pasy w kierunku Głębokiego! Łatwiejszy przejazd przez węzeł Łękno w Szczecinie

Od dziś częściowo udrożniony został ruch w al. Wojska Polskiego w rejonie prowadzonej inwestycji związanej z przebudową węzła Łękno w Szczecinie.

W kierunku do Centrum dostępne będą dwa pasy ruchu. Z uwagi na to, że w dalszym ciągu prowadzone będą roboty drogowe, należy spodziewać się utrudnień w ruchu i zmian zachodzących w sposób dynamiczny w obszarze obiektu i ciągu al. Wojska Polskiego.

Duże zmiany dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej w rejonie Placu Rodła

W związku z prowadzoną przebudową torowisk w Szczecinie od 9 października planowana jest zmiana w kursowaniu autobusów oraz tramwajów.

W rejonie Placu Rodła zamknięta zostanie możliwość przejazdu w obu kierunkach ulicą Matejki przez skrzyżowanie z ul. Piłsudskiego. Zamknięta dla ruchu zostanie ulica Piłsudskiego na odcinku od placu Rodła do ul. Matejki oraz południowy przejazd przez plac Rodła wzdłuż ulicy Piłsudskiego. Otwarty zostanie natomiast przejazd wschodni przez plac Rodła wzdłuż al. Wyzwolenia w kierunku Niebuszewa.

Do północy na mieszkańców czekać będą rachmistrzowie

Dziś o północy kończy się możliwość przeprowadzenia Narodowego Spisu Powszechnego. W godzinach od 16.00 do północy mieszkańcy Szczecina mogą spisać się w holu Urzędu Miasta przy Placu Armii Krajowej.

Na mieszkańców czekać będą rachmistrzowie, którzy pomogą w przeprowadzeniu spisu.

Drzewa, krzewy i kwiaty zalały Wały Chrobrego

W miniony weekend na Wałach Chrobrego w Szczecinie odbył się kiermasz ogrodniczy „Pamiętajcie o ogrodach”.

Do dyspozycji klientów z regionu było 100 stanowisk, na których kupić można było rozmaite drzewka, krzewy, kwiaty, a także wyroby regionalne.

Piknik Rodzinny na Jasnych Błoniach

Dziś na Jasnych Błoniach w Szczecinie odbył się Piknik Rodzinny, który odbył się pod nazwą „Spisz się bez barier”.

Niedzielne wydarzenie było doskonałą okazją do wzięcia udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Przypominamy, że do końca pozostały jeszcze tylko 2 tygodnie.

Kontynuowane są prace przy montażu wiat na pętli Głębokie

Kontynuowane są prace przy montażu wiat na pętli węzła przesiadkowego „Głębokie”. Prace oznaczają zmiany dla pasażerów komunikacji miejskiej.

W związku z pracami związanymi z montażem wiat przystankowych na węźle przesiadkowym „Głębokie” (na peronie nr 1), od dziś do odwołania zostanie zmieniona organizacja ruchu:

Na Zamku w Szczecinie wyświetlą film o Aleksandrze Dobie

Na szczecińskim Zamku Książąt Pomorskich będzie można zobaczyć film o Aleksandrze Dobie. Seans "Happy Olo - Pogodnej ballady o Olku Dobie" zaplanowano na dziś, tj. 29 lipca, na godz. 22:00.

Film zostanie wyświetlony na Dziedzińcu Menniczym Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie w ramach Zamkowych Nocy Filmowych. Dokument "Happy Olo - Pogodna ballada o Olku Dobie" powstał przy wsparciu Zachodniopomorskiego Funduszu Filmowego Pomerania Film działającego w strukturach Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.