Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 214 686 | Zgonów: 4 019 | Wyzdrowiało: 102 204


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 5 771 | Zgonów: 59

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 310 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 22 października 2020 roku, godzina: 10.46 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


  • #Region
  • Opublikowano:

Hybrydowe pociągi ułatwią policzanom dojazd do Koszalina

Dzięki nowoczesnym hybrydowym pociągom, które już niedługo trafią na zachodniopomorskie szlaki kolejowe, mieszkańcy Szczecińskiego Obszaru Metropolitarnego – w tym także gminy Police – będą mogli łatwiej i wygodniej dostać się choćby do Koszalina, czy Kołobrzegu.

Wszystko dzięki budowanej obecnie Szczecińskiej Kolei Metropolitarnej, która połączy Szczecin z takimi miastami jak Police, Gryfino, Goleniów czy Stargard. Część obsługiwanej przez hybrydowe zestawy trakcyjne trasy pokryje się więc z liniami obsługiwanymi przez SKM.

Pociągi o napędzie hybrydowym będą wykorzystywane do obsługi połączeń, na których występują niezelektryfikowane odcinki torów. Pozwoli to na stworzenie lepszej oferty rozkładu jazdy poprzez wprowadzenie bezpośrednich pociągów relacji Szczecin Główny – Kołobrzeg – Koszalin. Trasa licząca 177 kilometrów łączący dwa największe miasta Pomorza Zachodniego. Na ponad stukilometrowym odcinku Kołobrzeg – Goleniów jest niezelektryfikowana.

Województwo zachodniopomorskie prowadzi ostatnio wiele inwestycji mających na celu poprawę jakości transportu kolejowego. Już teraz na Pomorzu Zachodnim kursuje spora liczba nowoczesnych szynobusów Impuls. Tego typu działania sprawiają, że budowana obecnie SKM poprawi komfort podróży nie tyle w obrębie szczecińskiej metropolii, ale również w ramach całego województwa.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Pomorze Zachodnie