reklama
2 731 256

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 2 731 256 | Zgonów: 64 168 | Szczepienia: 9 495 317


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 122 030 | Zgonów: 2 391

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 6 377 | Zgonów: 87

Data aktualizacji: 22 kwietnia 2021 roku, godzina: 10:52 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


reklama
ogłoszenie społeczne
  • #Region
  • Opublikowano:

Młodzieżowa Rada Województwa Zachodniopomorskiego poszukuje kandydatów

Organizują wydarzenia na rzecz młodzieży, analizują jej sytuację w regionie, przekazują stanowisko przedstawicieli młodzieży władzom samorządowym i regionalnym czy doradzają przy ocenie projektów w Programie Społecznik. To tylko część zadań realizowanych przez Radę Młodzieży.

– Młodzi mają wpływ na to, w jakim kraju, regionie czy mieście będą żyć. Chcemy słuchać ich oczekiwań i współpracować. Tak, aby ich świat obecnie i w przyszłości był pełen otwartości, tolerancji i szacunku do wolności – mówi Olgierd Geblewicz, marszałek Województwa Zachodniopomorskiego.

Rada Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego jest ciałem konsultacyjnym powołanym przez Marszałka Województwa. Wpływa na rozwój polityki młodzieżowej, stwarza możliwości nawiązywania współpracy, służy jako miejsce wymiany doświadczeń i opinii, a także wypracowuje rekomendacje młodzieży, które są następnie przekazywane władzom regionalnym, krajowym i ciałom europejskim.

Jej członkowie spotykają się zwykle w Szczecinie minimum raz na kwartał, tym samym reprezentują głos swoich rówieśników na szczeblu regionalnym. W razie braku możliwości organizacji spotkań w trybie stacjonarnym, sesje i spotkanie robocze odbywają się w trybie zdalnym.

Nabór uzupełniający kandydatów, którzy w 2021 roku będą wyrażali opinię młodzieży, prowadzi Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego. Swoich reprezentantów mogą zgłaszać podmioty takie jak: młodzieżowe organizacje pozarządowe, młodzieżowe rady miast i gmin oraz organizacje działające na rzecz młodzieży, m.in. samorządy uczniowskie i organizacje akademickie. W ramach naboru wyłonionych zostanie 5 kandydatów.

Wypełnione i podpisane zgłoszenie należy przesłać do 16 lutego 2021 r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Dokumenty i regulamin naboru uzupełniającego znajdują się na stronie Sekretariatu ds. Młodzieży: http://www.mlodziez.wzp.pl/

Autor: Gracjan Broda, Foto: Urząd Marszałkowski w Szczecinie

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację