reklama
2 731 256

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 2 731 256 | Zgonów: 64 168 | Szczepienia: 9 495 317


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 122 030 | Zgonów: 2 391

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 6 377 | Zgonów: 87

Data aktualizacji: 22 kwietnia 2021 roku, godzina: 10:52 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


reklama
ogłoszenie społeczne
  • #Region
  • Opublikowano:

Można wnioskować o dofinansowanie prac na ratowanie zabytków

Samorząd Województwa od lat przeznacza środki na ratowanie zachodniopomorskich zabytków. W tym roku wnioski o dofinansowanie prac można składać do 9 kwietnia. Tym razem na ten cel zaplanowane zostało 1,8 miliona złotych.

– Zabytki są ważnym elementem historii tych ziem, składową atrakcyjności turystycznej regionu i obiektami, z którymi jesteśmy związani emocjonalnie – powiedział Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego. – To prawdziwe perełki dla miłośników historii i architektury. Środki, które kierujemy na ich ratowanie, pozwalają na przeprowadzenie prac zabezpieczających lub przygotowanie dokumentacji – tłumaczy Olgierd Geblewicz.

Nakłady na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach z roku na rok rosną. Od 2007 roku na ten cel przekazano blisko 14 milionów złotych z budżetu województwa. To łącznie ponad pół tysiąca umów na przeprowadzenie prac lub przygotowanie niezbędnej dokumentacji.

Do udziału w konkursie uprawniony jest każdy podmiot posiadający tytuł prawny do zabytku wynikający z prawa własności, użytkowania wieczystego, trwałego zarządu, ograniczonego prawa rzeczowego albo stosunku zobowiązaniowego.

Maksymalna wnioskowana kwota dotacji na jedno zadanie nie może przekroczyć 70 tysięcy złotych. Wnioski można składać do 9 kwietnia.

Szczegóły, formularze wniosków dostępne są na stronie UMWZ.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację