reklama
reklama
  • #Region
  • Opublikowano:

Kolejny pociąg hybrydowy na zachodniopomorskich torach

Kolejny dwunapędowy pociąg, w specjalnym błękitnym malowaniu, za kilka dni rozpocznie kursy po Pomorzu Zachodnim.

– To symbole naszego regionu: nowoczesne, przyjazne środowisku, wygodne i bezpieczne – mówi Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego.

Hybrydowego taboru na Pomorzu Zachodnim przybywa. Do kursujących od stycznia 2021 roku – bursztynowego i zielonego – dołącza wyjątkowy morski pociąg.

Jego prezentacja odbędzie się 14 lipca o godzinie 11.00 w Kołobrzegu.

Pociągi z hybrydowym napędem zakupione przez Województwo Zachodniopomorskie to nowość na polskich torach. Na razie kursują tylko na trasie Szczecin – Kołobrzeg, ale będą obsługiwać również inne połączenia (m.in. do Szczecinka), gdzie część linii jest niezelektryfikowana. Podwójny napęd to duże ułatwienie w organizacji przewozów kolejowych, a przede wszystkim komfort i bezpieczeństwo podróżnych.

– Możliwość zmiany źródła zasilania oznacza oszczędność paliwa, ograniczenie emisji spalin – tłumaczy marszałek województwa. – Dzięki realizowanym od lat inwestycjom Pomorze Zachodnie ma najnowocześniejszy w Polsce tabor do obsługi połączeń regionalnych – dodaje Geblewicz.

Po ubiegłorocznym zakupie dwóch pociągów hybrydowych Zarząd Województwa zdecydował o zamówieniu jeszcze pięciu takich pojazdów. Koszt? To 100 milionów złotych netto. Dostawy zaplanowano etapami. „Morski” to trzecia hybryda dla Pomorza Zachodniego. Czwarta również już jest gotowa i wkrótce zostanie włączona do eksploatacji.

Autor: Gracjan Broda, Foto: wzp.pl

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację