reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama
  • #Region
  • Opublikowano:

Kamień węgielny pod budowę budynku na potrzeby Oddziałów Zakaźnych oraz Poradni Specjalistycznych wmurowany

70 milionów złotych będzie kosztowała budowa budynku na potrzeby Oddziałów Zakaźnych oraz Poradni Specjalistycznych wraz z wyposażeniem na terenie Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie.

Akt erekcyjny został wmurowany wraz z kamieniem węgielnym w fundamenty nowoczesnego budynku, w którym będą mieściły się Oddziały i Poradnie Chorób Zakaźnych wraz z lądowiskiem dla śmigłowców na dachu. To symboliczny moment zakończenia prac przygotowawczych i rozpoczęcia budowy.

Inwestycja przewiduje budowę i wyposażenie w aparaturę medyczną nowoczesnego obiektu, w którym będą mieściły się oddziały i poradnie chorób zakaźnych dla dorosłych i dzieci.

Pacjenci przyjmowani będą na oddziały w dwóch niezależnych punktach przyjęć SOR – pediatrycznym i dla osób dorosłych – dostępnych na poziomie parteru. Dodatkowo na parterze znajdą się poradnie specjalistyczne. Na pierwszym piętrze powstanie Oddział Dziecięcy Obserwacyjno-Zakaźny, natomiast na drugim i trzecim oddziały zakaźne dla dorosłych. Kolejne piętra – czwarte i piąte – przeznaczone zostaną na zaplecza socjalne, administracyjne oraz sale szkoleniowe dla studentów.

W budynku zaprojektowano szereg rozwiązań umożliwiających bezpieczne przyjmowanie pacjentów z chorobami zakaźnymi oraz ich hospitalizację – to rozwiązania komunikacyjne, śluzy, izolatki czy pomieszczenia do dekontaminacji.

Projekt zakłada również stworzenie lądowiska dla śmigłowców ratunkowych na dachu nowego obiektu oraz budowę łącznika z Centrum Diagnostyki Obrazowej.

Ponad 59 milionów złotych pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, 6,9 miliona złotych to środki z budżetu państwa, natomiast 3 miliony złotych z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego a około 900 tysięcy złotych to środki własne szpitala.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.