Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama
  • #Region
  • Opublikowano:

Szczecin: Ruszyła zbiórka dla poszkodowanych w wyniku wybuchu w domu jednorodzinnym

W sobotę w godzinach popołudniowych przy ul. Srebrnej w Szczecinie doszło do eksplozji, w wyniku której zawaleniu uległ dom jednorodzinny. Prawdopodobną przyczyną był wybuch gazu.

Wybuch gazu był prawdopodobną przyczyną zawalenia się domu jednorodzinnego w Szczecinie

Poszkodowanych zostało w sumie 7 osób, w tym pięć osób dorosłych i dwoje dzieci. Dwie osoby dorosłe – mężczyzna oraz kobieta – w dalszym ciągu walczą o życie.

W akcji ratowniczej udział brało 6 jednostek straży pożarnej, 6 karetek pogotowia i 2 helikoptery Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Deklaracja pomocy ze strony wojewody zachodniopomorskiego

Pomoc poszkodowanym zadeklarował wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.

– To przede wszystkim pierwsza pomoc, która jest w mojej dyspozycji, to jest 4800 złotych, 1200 złotych ze strony samorządu. Oczywiście to jest niewielka pomoc, mam taką doskonałą świadomość, dlatego będę występował do ministra spraw wewnętrznych i administracji o uruchomienie rezerwy – zadeklarował Bogucki.

Miasto deklaruje lokale zastępcze

Poszkodowanym zostanie udzielone wsparcie psychologiczne, a także pomoc finansowa. W razie potrzeby Miasto zapewni potrzebującym również lokale zastępcze.

Ruszyła również zbiórka pieniędzy w internecie

Uruchomiona została również internetowa zbiórka pieniędzy na leczenie oraz rehabilitację poszkodowanych.

– Zwracam się z serdeczną prośbą o wsparcie finansowe potrzebne na niezbędne leczenie i rehabilitację poszkodowanych, w wyniku tego nieszczęśliwego wypadku, członków rodziny, a przede wszystkim mojego taty – Krzysztofa Ejsmonta, którego poparzenia ciała i dróg oddechowych sięgają 70% – czytamy w opisie zbiórki.

Rodzina zwróciła się również o środki na zaspokojenie podstawowych potrzeb życiowych.

LINK do zbiórki: zrzutka.pl/vgy2p8

Autor: Gracjan Broda, Foto: Materiały Prasowe

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.