reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama
  • #Region
  • Opublikowano:

Zachodniopomorskie Centrum Onkologii zawiesza odwiedziny pacjentów

Rosnąca liczba zachorowań na COVID-19 oraz konieczność ochrony pacjentów onkologicznych przed zakażeniem wymagają wprowadzenia na terenie Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii w Szczecinie zakazu odwiedzin na wszystkich oddziałach szpitalnych.

Zachodniopomorskie Centrum Onkologii

– Odwiedziny są możliwe jedynie w wyjątkowych, uzasadnionych sytuacjach (np. pogorszenie stanu zdrowia pacjenta) oraz po uzyskaniu zgody lekarza – informuje Agnieszka Muchla-Łagosz, specjalista ds. komunikacji Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii.

Zakaz odwiedzin obowiązuje od dziś do odwołania.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju, pacjenci zgłaszający się do szpitala np. na badania mogą wchodzić do budynków bez osób towarzyszących. Ograniczenie nie dotyczy tych pacjentów, którzy ze względu na stan zdrowia wymagają asysty drugiej osoby. Na terenie całego szpitala obowiązuje także nakaz noszenia maseczek zasłaniających usta i nos.

– Pacjentów zgłaszających się do szpitala na umówioną wizytę prosimy o zgłaszanie się dopiero na wyznaczoną godzinę – pomoże to ograniczyć ilość osób oczekujących na wizytę przed gabinetem i zminimalizować ryzyko przenoszenia się wirusa – tłumaczy Agnieszka Muchla-Łagosz.

Adrian Sikorski, dyrektor placówki przypomina, że osoby z chorobami przewlekłymi, osłabioną odpornością, znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka zachorowania na koronawirusa SARS-CoV-2.

– To zwiększone zagrożenie dotyczy również pacjentów onkologicznych będących w trakcie lub po leczeniu – podkreśla Adrian Sikorski, dyrektor Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii.

Od wczoraj zakaz odwiedzin pacjentów obowiązuje również w Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Szczecinie mieszczącym się przy ul. Arkońskiej 4.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Adriana Pniewska

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.