reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama
reklama
  • #Region
  • Opublikowano:

Trzy okręty międzynarodowego zespołu „Tarczy Przeciwminowej NATO” zacumowały przy Wałach Chrobrego

Od wczoraj przy Wałach Chrobrego można podziwiać trzy okręty należące do międzynarodowego zespołu „Tarczy Przeciwminowej NATO”, dowodzonego przez sztab Polskiego Kontyngentu Wojskowego Morze Północne.

Przy Wałach Chrobrego zacumowały trzy okręty NATO

Zacumowane jednostki to niemiecki okręt flagowy FGS „Elbe” oraz niszczyciele min – holenderski HNLMS „Vlaardingen” oraz niemiecki FGS „Bad Bevensen” wraz z dwoma dronami typu Seahund.

Okręty wpłynęły do Szczecina celem uzupełnienie zapasów. Z uwagi na pandemię koronawirusa jednostki można oglądać jedynie z nabrzeża.

Dla załogi to czas, aby odpocząć po manewrach realizowanych wraz z Marynarką Wojenną Rzeczypospolitej Polskiej w ramach operacji pod kryptonimem „Solidarna Belona”.

Jednostki opuszczą Szczecin w najbliższy poniedziałek.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.