reklama
reklama
reklama
 baner główny (10) - 1600 x 450 [header]

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
baner główny (6) - 1600 x 400 [header]
reklama
reklama
  • #Region
  • Opublikowano:

Dziś ruszył proces Vadima I., który przejechał samochodem 23-letniego Jakuba

Dziś ruszył proces Vadima I., który w Wigilię 2020 roku przejechał samochodem Jakuba Znojka, 23-letniego szczecinianina. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu kara pozbawienia wolności od 8 lat do dożywocia.

Oskarżony Vadim I. na sali rozpraw

Ukrainiec, będąc pod wpływem alkoholu, potrącił samochodem próbującego zatrzymać go Jakuba.

23-latek widząc jadącego zygzakiem Vadima, postanowił pojechać za nim. Kiedy mężczyzna zatrzymał się na stacji benzynowej, Jakub Znojek podjął próbę interwencji. Wtedy mężczyzna, wycofując samochód, uderzył drzwiami 23-latka, który znalazł się pod kołami pojazdu.

Jakub w stanie krytycznym trafił wówczas do szpitala.

– Syn miał pękniętą czaszkę, złamany obojczyk, połamane żebra, przebite płuco. Przeszedł trepanację czaszki. Dziś wymaga całodobowej opieki – mówi mama Jakuba.

Mężczyzna nie przyznaje się do winy.

Na portalu siepomaga.pl uruchomiona została specjalna zbiórka na rehabilitację dla Jakuba Znojka. Pomóc może każdy wpłacając dowolną kwotę.

LINK do zbiórki: www.siepomaga.pl/jakub-znojek

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.