patronat medialny
reklama
  • #Region
  • Opublikowano:

Firma z Poznania wykonawcą zastępczym na trasie kolejowej Szczecin-Police

Zakład Robót Komunikacyjnych – DOM w Poznaniu został wybrany przez ministerstwo infrastruktury wykonawcą zastępczym części prac przy budowie Szczecińskiej Kolei Metropolitarnej. Firma ta ma wzmocnić podłoże na wybranych odcinkach linii kolejowej pomiędzy Szczecinem a Policami.

dworzec kolejowy w Policach

- 18 listopada 2021 r. odbyły się negocjacje ze spółką Zakład Robót Komunikacyjnych – DOM w Poznaniu sp. z o.o. Zgodnie z harmonogramem postępowania najpóźniej do dnia 29 grudnia 2021 r. ww. wykonawca ma złożyć ostateczną ofertę. W ocenie PKP PLK S.A. termin ten prawdopodobnie ulegnie przyspieszeniu. Podpisanie umowy planowane jest w połowie stycznia 2022 r. - poinformował wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel.

Tym samym uda się być może przerwać impas spowodowany konfliktem pomiędzy PKP PLK oraz spółką Trakcja, która nie zgadza się na wykonanie w ramach kontraktu dodatkowych prac. Spowodowało to znaczące opóźnienia w prowadzeniu inwestycji.

Dalej nie wiadomo, czy Szczecińską Kolej Metropolitarną uda się ukończyć do końca 2023 r. i czy uda się uniknąć utraty unijnego dofinansowania.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację