reklama
reklama
reklama
 baner główny (10) - 1600 x 450 [header]

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
baner główny (6) - 1600 x 400 [header]
reklama
reklama
  • #Region
  • Opublikowano:

Miasto Szczecin przyspiesza prace nad realizacją koncepcji przebudowy Szczecińskiego Domu Sportu

Miasto Szczecin przyspiesza prace nad realizacją koncepcji przebudowy wysłużonego obiektu Szczecińskiego Domu Sportu. Nowoczesna pływalnia i hala sportowa z widownią o pojemności 1,5 tysiąca miejsc powstanie w miejscu starej części kompleksu SDS.

Szczeciński Dom Sportu

Miasto wkrótce ma złożyć wniosek o dofinansowanie tego zadania w ramach Programu Inwestycji Strategicznych. Koszt inwestycji szacuje się na 88,8 miliona złotych. Miasto starać będzie się o dofinansowanie w kwocie 65 milionów złotych.

Wstępna dokumentacja dotycząca tego obiektu, czyli Program Funkcjonalno-Użytkowy, jest gotowa od końca 2018 roku. Początkowo plan zakładał realizację inwestycji po zakończeniu budowy Stadionu Miejskiego i Aquaparku.

Z uwagi na katastrofę budowlaną, która miała miejsce na basenie 25-metrowym na początku listopada 2021 roku, prezydent Szczecina Piotr Krzystek zadecydował o przyspieszeniu budowy nowego kompleksu.

Inwestycja ma być realizowana w formule podobnej do tej ze Stadionu Miejskiego, czyli „zaprojektuj i wybuduj”. Przyszły wykonawca będzie zatem odpowiedzialny za przygotowanie pełnej dokumentacji na podstawie istniejącego Programu Funkcjonalno-Użytkowego, uzyskanie niezbędnych pozwoleń, rozbiórkę wysłużonych obiektów oraz budowę pływalni i hali sportowej.

Na basenie znajdzie się 8 torów o długości 25 metrów. Hala sportowa zostanie dostosowana do współczesnych wymogów licencyjnych, będzie zatem nieco wyższa i większa niż dotychczas istniejąca, a obok boiska powstaną trybuny o pojemności 1,5 tysiąca miejsc. W budynku będzie także hala bokserska, a także zaplecze szatniowo-socjalne, korytarze i windy.

Autor: Gracjan Broda, Foto: szczecin.eu

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.