Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama
  • #Region
  • Opublikowano:

Szczecin zrywa współpracę z rosyjskim miastem. Powód: wojna na Ukrainie

Gmina Miasto Szczecin zerwała współpracę z rosyjskim miastem Murmańsk. Przyczyną jest oczywiście trwająca na Ukrainie wojna, która została wywołana przez putinowską Rosję.

Przecław z lotu ptaka

– W związku z nieuzasadnioną i zbrodniczą agresją Federacji Rosyjskiej na suwerenną Ukrainę informujemy, iż wypowiadamy umowę o nawiązaniu dobrosąsiedzkiej i przyjacielskiej współpracy pomiędzy miastami: Murmańskiem w Federacji Rosyjskiej i Szczecinem w Rzeczpospolitej Polskiej – czytamy w piśmie podpisanym przez prezydenta Szczecina Piotra Krzystka.

Wspomniana umowa została zawarta 8 kwietnia 1993 r.

– W obliczu zaistniałej sytuacji, Federacja Rosyjska łamie normy prawa oraz zasady porządku międzynarodowego, utrzymanie dalszej współpracy z jakimkolwiek podmiotem Federacji Rosyjskiej jest niemożliwe – napisał Krzystek.

Prezydent Szczecina wyraził też solidarność z narodem ukraińskim, a także sprzeciw wobec bezprawnej rosyjskiej agresji.

Pismo ma trafić do tymczasowo pełniącej obowiązki mera Murmańska Tamary Priamikovej.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.