Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama
  • #Region
  • Opublikowano:

Miliony euro na inwestycje wodno-kanalizacyjne

Ponad 21 milionów euro to dodatkowe, unijne środki na inwestycje w zakresie rozwoju infrastruktury wodno-kanalizacyjnej na obszarach wiejskich województwa zachodniopomorskiego.

urwany kran

Wspierana będzie m.in. budowa, przebudowa lub doposażenie oczyszczalni ścieków, również tych przydomowych, stacji uzdatniania wody, ujęć wody oraz budowa i przebudowa sieci wodociągowych i kanalizacyjnych.

Po raz pierwszy w ramach działań samorządowych PROW 2014-2020 będzie można składać wnioski na budowę lub przebudowę podziemnych zbiorników retencyjnych, dzięki którym możliwe będzie gromadzenie, a potem wykorzystywanie wód opadowych. Wnioski w ramach III naboru można składać od 14 kwietnia do 7 czerwca 2022 roku.

O finansową pomoc mogą starać się samorządy, spółki, w której jedynymi udziałowcami są jednostki samorządu terytorialnego i związki międzygminne. Podmioty te swoje inwestycje muszą jednak realizować na terenie gmin wiejskich oraz miejsko-wiejskich i miejskich, z wyłączeniem miast liczących powyżej 5000 mieszkańców.

Maksymalna wartość dofinansowania może wynieść 5 milionów złotych. Wnioskodawcy będą mogli otrzymać nawet 100% zwrotu poniesionych kosztów kwalifikowanych. Łączna alokacja dla tego zadania to ponad 21 milionów euro. Środki pochodzą z Europejskiego Funduszu Odbudowy i będą wdrażane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Wnioski można składać na adres Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego od 14 kwietnia do 7 czerwca br. Nabór wniosków odbywa się w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”.

W wyniku przeprowadzonych dwóch naborów wniosków (2016 r. i 2019 r.) na działania związane z gospodarką wodno-ściekową dotacje przyznano 82 inwestycjom. Łączna kwota wsparcia z PROW 2014-2020 wyniosła ponad 85 milionów złotych.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.