reklama
reklama
  • #Region
  • Opublikowano:

Kontrola Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Urzędzie Marszałkowskim

Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało o przeszukaniu kilkunastu lokalizacji, w tym w Zachodniopomorskim Urzędzie Marszałkowskim.

naszywka Centralnego Biura Antykorupcyjnego

W wielowątkowym śledztwie prowadzonym przez Delegaturę CBA w Szczecinie pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Szczecinie dotyczącym m.in. przestępstw korupcyjnych, oszustw i zakłócenia przetargu publicznego przeszukano wczoraj kilkanaście lokalizacji.

– Przedmiotem prowadzonego śledztwa są nieprawidłowości w udzielanych dotacjach przez Zachodniopomorski Urząd Marszałkowski, w tym pochodzących z Funduszu Europejskiego – udzielonych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego – informuje Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Do sprawy odniósł się Zachodniopomorski Urząd Marszałkowski, przesyłając stosowne oświadczenie w tej sprawie.

– W nawiązaniu do doniesień medialnych dotyczących śledztwa CBA w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego możemy potwierdzić, że czynności są prowadzone – czytamy w oświadczeniu nadesłanym przez Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego.

Jak poinformowało Biuro Prasowe, aktualnie przekazywane są wszystkie materiały, o które wnieśli funkcjonariusze.

– Z uwagi na tajemnicę postępowania, nie jesteśmy upoważnieni do przekazywania żadnych informacji na ten temat – czytamy w komunikacie.

Zachodniopomorski Urząd Marszałkowski podkreśla, że dba o najwyższe standardy transparentności zarówno w zakresie dystrybucji funduszy Unii Europejskiej, zamówień publicznych, jak i udostępniania informacji publicznych.

– Potwierdziła to choćby szeroko nagłośniona kontrola CBA wszystkich urzędów marszałkowskich w Polsce z roku 2016, gdy rzecznik CBA zarzucał nam wielkie nieprawidłowości, a po latach czynności kontrolnych nie wykazano ani jednego uchybienia – napisano w nadesłanym oświadczeniu.

Jak informuje Centralne Biuro Antykorupcyjne – w toku prowadzonych czynności zgromadzono obszerny materiał dowodowy, w tym elektroniczne nośniki informacji, które będą poddane oględzinom i szczegółowej analizie.

– Na tym etapie nie może oczywiście wykluczyć nielegalnego działania pojedynczego urzędnika, ale w obecnej chwili nie mamy ku takim twierdzeniom żadnych przesłanek. Niestety dotychczas niejednokrotnie mieliśmy doświadczenia w zakresie politycznych działań ze strony służb – czytamy w końcowym fragmencie oświadczenia Biura Prasowego Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Autor: Gracjan Broda, Foto: cba.pl

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację