Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama
  • #Region
  • Opublikowano:

Kontrola Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Urzędzie Marszałkowskim

Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało o przeszukaniu kilkunastu lokalizacji, w tym w Zachodniopomorskim Urzędzie Marszałkowskim.

naszywka Centralnego Biura Antykorupcyjnego

W wielowątkowym śledztwie prowadzonym przez Delegaturę CBA w Szczecinie pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Szczecinie dotyczącym m.in. przestępstw korupcyjnych, oszustw i zakłócenia przetargu publicznego przeszukano wczoraj kilkanaście lokalizacji.

– Przedmiotem prowadzonego śledztwa są nieprawidłowości w udzielanych dotacjach przez Zachodniopomorski Urząd Marszałkowski, w tym pochodzących z Funduszu Europejskiego – udzielonych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego – informuje Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Do sprawy odniósł się Zachodniopomorski Urząd Marszałkowski, przesyłając stosowne oświadczenie w tej sprawie.

– W nawiązaniu do doniesień medialnych dotyczących śledztwa CBA w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego możemy potwierdzić, że czynności są prowadzone – czytamy w oświadczeniu nadesłanym przez Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego.

Jak poinformowało Biuro Prasowe, aktualnie przekazywane są wszystkie materiały, o które wnieśli funkcjonariusze.

– Z uwagi na tajemnicę postępowania, nie jesteśmy upoważnieni do przekazywania żadnych informacji na ten temat – czytamy w komunikacie.

Zachodniopomorski Urząd Marszałkowski podkreśla, że dba o najwyższe standardy transparentności zarówno w zakresie dystrybucji funduszy Unii Europejskiej, zamówień publicznych, jak i udostępniania informacji publicznych.

– Potwierdziła to choćby szeroko nagłośniona kontrola CBA wszystkich urzędów marszałkowskich w Polsce z roku 2016, gdy rzecznik CBA zarzucał nam wielkie nieprawidłowości, a po latach czynności kontrolnych nie wykazano ani jednego uchybienia – napisano w nadesłanym oświadczeniu.

Jak informuje Centralne Biuro Antykorupcyjne – w toku prowadzonych czynności zgromadzono obszerny materiał dowodowy, w tym elektroniczne nośniki informacji, które będą poddane oględzinom i szczegółowej analizie.

– Na tym etapie nie może oczywiście wykluczyć nielegalnego działania pojedynczego urzędnika, ale w obecnej chwili nie mamy ku takim twierdzeniom żadnych przesłanek. Niestety dotychczas niejednokrotnie mieliśmy doświadczenia w zakresie politycznych działań ze strony służb – czytamy w końcowym fragmencie oświadczenia Biura Prasowego Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Autor: Gracjan Broda, Foto: cba.pl

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.