reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama
reklama
  • #Region
  • Opublikowano:

Szczecińska Arkonka ponownie zamknięta do odwołania

Szczecińska Arkonka została zamknięta do odwołania. W wodzie we wszystkich basenach wykryta została groźna bakteria.

Arkonka

Jak informuje szczeciński magistrat, tym razem pałeczka ropy błękitnej została wykryta przez laboratorium we wszystkich nieckach basenowych.

- Już dzisiaj rozpocznie się mocne chlorowanie i obniżanie Ph wody. Nie ma możliwości, by ktokolwiek w niej przebywał - mówi Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska. - Następnie zlecone zostanie powtórne badanie wody. Na wynik trzeba będzie poczekać 2-3 dni. Jeśli w próbkach nie będą namnażały się bakterie – bramki obiektu ponownie zostaną otwarte dla mieszkańców - dodaje.

Przypomnijmy, że to nie pierwszy przypadek zamknięcia tego kąpieliska w ciągu miesiąca. Ostatnio Arkonka była nieczynna od 14 do 21 czerwca - wtedy również powodem było wykrycie w wodzie pałeczki ropy błękitnej.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Prezydent Szczecina/Facebook

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.