reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama
  • #Region
  • Opublikowano:

W Szczecinie trwa Jarmark Jakubowy [zdjęcia]

Tłumy mieszkańców Szczecina oraz regionu odwiedzają okolice szczecińskiej katedry, gdzie odbywa się XIII Jarmark Jakubowy. Na odwiedzających czekają stoiska z różnych regionów Polski i świata.

Trzebież

na zdjęciu: Jarmark Jakubowy w pobliżu katedry

W ofercie wystawców nie mogło zabraknąć producentów rzemieślniczej żywności - wędlin, serów górskich, słodyczy, kawy, herbaty wina, miodów pitnych oraz piwa. Swoją ofertę zaprezentowało też kilka zachodniopomorskich pasiek. Nie zabrakło również rękodzielnictwa. Na jarmarku można kupić wyroby ceramiczne, kosze z wikliny, obrazy, ikony, czy wyroby z wikliny.

Głównym organizatorem tej corocznej imprezy, która na stałe wpisała się w szczeciński kalendarz, jest katedralna parafia pw. św. Jakuba Apostoła, która w najbliższy poniedziałek będzie obchodzić odpust.

Jarmark Jakubowy rozpoczął się w czwartek i potrwa do niedzielnego wieczoru.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Jakub Siusta

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.