reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama
  • #Region
  • Opublikowano:

Żagle 2022 już w ten weekend. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji

Już jutro rozpocznie się trzydniowe wydarzenie, które łączy w sobie tradycje żeglarskie, duże wydarzenia plenerowe, regaty, koncerty i dobrą kuchnię.

Żagle 2022 już w ten weekend

na zdjęciu: Widok z Łasztowni w kierunku Wałów Chrobrego

Impreza została zainicjowana w 2021 roku jako rekompensata odwołanego wówczas finału regat the Tall Ships Races. Po ciepłym przyjęciu przez mieszkańców i turystów zapadła decyzja o kontynuowaniu wydarzenia w latach kolejnych.

U stóp Wałów Chrobrego zacumują jednostki, które przypłyną do Szczecina z gościnną wizytą. Organizatorzy spodziewają się kilkudziesięciu jednostek, wśród których pojawią się perełki, których do tej pory nie było w stolicy Pomorza Zachodniego. Wśród nich wybudowany w 1958 roku 90-metrowy niemiecki trójmasztowiec – Gorch Fock, którego remont kosztował w ubiegłym roku 135 milionów euro.

Imprezie towarzyszyć będzie mnóstwo atrakcji. Po dwóch stronach Odry pojawią się strefy aktywności, animacje oraz muzyczne sceny.

– Podczas Żagli będzie można odwiedzić Strefę Dziecięcą, Jarmark pod Żaglami, Food Port, Craft Beer Zone, wesołe miasteczka, stoiska partnerów i sponsorów, na których nie będzie brakowało atrakcji, Wyspę Grodzką oraz wiele innych miejsc, które będą rozlokowane na Łasztowni, Placu Adama Mickiewicza, Wałach Chrobrego oraz ulicach Komandorskiej i Admiralskiej – wymieniają organizatorzy.

Żagle to także wielkie muzyczne święto. Muzyka wybrzmi na kilku scenach.

– Będzie nas słychać zarówno na scenie szantowej zlokalizowanej na tarasie widokowym Wałów Chrobrego, Wyspie Grodzkiej, na placu Solidarności, w Amfiteatrze, a także na głównej scenie, która pojawi się na Łasztowni – podkreślają organizatorzy.

W piątek dla szczecińskiej publiczności zaśpiewa Patrycja Markowska wraz ze swoim zespołem, a w niedzielę gwiazdą wieczoru będzie Grzegorz Hyży. Koncerty będą darmowe i dostępne dla każdego. Na pozostałych scenach wybrzmią szanty oraz V Festiwal Orkiestr Dętych Szczecin 2022 o Puchar Prezydenta Miasta Szczecin.

W sobotę od godziny 15.00 na scenie ulokowanej na Łasztowni odbywać będą się koncerty lokalnych zespołów. Gwiazdą wieczoru będzie Viki Gabor.

Na szantowo-folkowej scenie przy Centaurze wystąpią: Klang (16.00 – 17.00), The Nierobbers (17.15 – 18.15), Drake (18.30 – 19.30), Ryczące 20 (19.45 – 20.45), The Pioruners (21.00 – 22.00).

Również w niedzielę na scenie na Łasztowni koncertować będą lokalni artyści. Gwiazdą wieczoru będzie natomiast Grzegorz Hyży. Na szantowo-folkowej scenie przy Centaurze wystąpią zaś: Zejman i Garkumpel (14.00 – 15.00), Atlantyda (15.15 – 16.15), Trzy Majtki (16.30 – 17.30), Cendes (17.45 – 18.45).

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.