reklama

reklama
reklama
  • #Region
  • Opublikowano:

Żagle 2022 już w ten weekend. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji

Już jutro rozpocznie się trzydniowe wydarzenie, które łączy w sobie tradycje żeglarskie, duże wydarzenia plenerowe, regaty, koncerty i dobrą kuchnię.

Żagle 2022 już w ten weekend

na zdjęciu: Widok z Łasztowni w kierunku Wałów Chrobrego

Impreza została zainicjowana w 2021 roku jako rekompensata odwołanego wówczas finału regat the Tall Ships Races. Po ciepłym przyjęciu przez mieszkańców i turystów zapadła decyzja o kontynuowaniu wydarzenia w latach kolejnych.

U stóp Wałów Chrobrego zacumują jednostki, które przypłyną do Szczecina z gościnną wizytą. Organizatorzy spodziewają się kilkudziesięciu jednostek, wśród których pojawią się perełki, których do tej pory nie było w stolicy Pomorza Zachodniego. Wśród nich wybudowany w 1958 roku 90-metrowy niemiecki trójmasztowiec – Gorch Fock, którego remont kosztował w ubiegłym roku 135 milionów euro.

Imprezie towarzyszyć będzie mnóstwo atrakcji. Po dwóch stronach Odry pojawią się strefy aktywności, animacje oraz muzyczne sceny.

– Podczas Żagli będzie można odwiedzić Strefę Dziecięcą, Jarmark pod Żaglami, Food Port, Craft Beer Zone, wesołe miasteczka, stoiska partnerów i sponsorów, na których nie będzie brakowało atrakcji, Wyspę Grodzką oraz wiele innych miejsc, które będą rozlokowane na Łasztowni, Placu Adama Mickiewicza, Wałach Chrobrego oraz ulicach Komandorskiej i Admiralskiej – wymieniają organizatorzy.

Żagle to także wielkie muzyczne święto. Muzyka wybrzmi na kilku scenach.

– Będzie nas słychać zarówno na scenie szantowej zlokalizowanej na tarasie widokowym Wałów Chrobrego, Wyspie Grodzkiej, na placu Solidarności, w Amfiteatrze, a także na głównej scenie, która pojawi się na Łasztowni – podkreślają organizatorzy.

W piątek dla szczecińskiej publiczności zaśpiewa Patrycja Markowska wraz ze swoim zespołem, a w niedzielę gwiazdą wieczoru będzie Grzegorz Hyży. Koncerty będą darmowe i dostępne dla każdego. Na pozostałych scenach wybrzmią szanty oraz V Festiwal Orkiestr Dętych Szczecin 2022 o Puchar Prezydenta Miasta Szczecin.

W sobotę od godziny 15.00 na scenie ulokowanej na Łasztowni odbywać będą się koncerty lokalnych zespołów. Gwiazdą wieczoru będzie Viki Gabor.

Na szantowo-folkowej scenie przy Centaurze wystąpią: Klang (16.00 – 17.00), The Nierobbers (17.15 – 18.15), Drake (18.30 – 19.30), Ryczące 20 (19.45 – 20.45), The Pioruners (21.00 – 22.00).

Również w niedzielę na scenie na Łasztowni koncertować będą lokalni artyści. Gwiazdą wieczoru będzie natomiast Grzegorz Hyży. Na szantowo-folkowej scenie przy Centaurze wystąpią zaś: Zejman i Garkumpel (14.00 – 15.00), Atlantyda (15.15 – 16.15), Trzy Majtki (16.30 – 17.30), Cendes (17.45 – 18.45).

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację