reklama
reklama
reklama
 baner główny (10) - 1600 x 450 [header]

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
baner główny (6) - 1600 x 400 [header]
reklama
reklama
  • #Region
  • Opublikowano:

Międzynarodowe Nagrody Żeglarskie Szczecina. Po raz pierwszy nagroda specjalna Aleksandra Doby

W najbliższą sobotę podczas Żagli 2022 odbędzie się gala wręczenia Międzynarodowych Nagród Żeglarskich Szczecina, których patronem Nagrody Specjalnej został Aleksander Doba.

Międzynarodowe Nagrody Żeglarskie Szczecina

na zdjęciu: Widok z Łasztowni w kierunku Wałów Chrobrego

– Laureatów poznaliśmy już w marcu. Żagle 2022 będzie doskonałą okazją do tego, by teraz – uroczyście – otrzymali nagrody za swoje osiągnięcia – czytamy w komunikacie.

Punktualnie o godzinie 17.00 podczas uroczystej gali na Wałach Chrobrego, statuetki trafią do rąk kolejnych osób związanych z żeglarstwem.

Żeglarska Nagroda Specjalna im. Aleksandra Doby trafi na ręce Aleksandra Ostasza, za popularyzację marynistyki i organizację licznych wystaw morskich oraz wydarzeń związanych z kulturą morza, w tym zorganizowanie ekspozycji „Zabytki toru wodnego Świnoujście – Szczecin” w 2021 roku. Nagrodę na gali wręczy laureatowi pani Gabriela Doba.

Żeglarskim wydarzeniem wybrano Regaty im. Leonida Teligi w Myśliborzu. Doceniono organizację jubileuszowej 50. edycji regat i popularyzację żeglarstwa wśród najmłodszych.

Nagrodę dla żeglarza roku otrzyma Agnieszka Skrzypulec. Za pasję i konsekwencję w dążeniu do celu oraz wywalczenie wicemistrzostwa olimpijskiego w klasie 470 w 2021 roku.

Regatowcem roku wybrano Jakuba Guźleckiego, które osiągał liczne sukcesy regatowe w 2021 roku i podążał śladem kapitan Kazimierza „Kuby” Jaworskiego.

Pozostałych laureatów poznamy na uroczystej Gali.

Powiązane Artykuły:

Żagle 2022 już w ten weekend. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.