reklama

reklama
reklama
  • #Region
  • Opublikowano:

Międzynarodowe Nagrody Żeglarskie Szczecina. Po raz pierwszy nagroda specjalna Aleksandra Doby

W najbliższą sobotę podczas Żagli 2022 odbędzie się gala wręczenia Międzynarodowych Nagród Żeglarskich Szczecina, których patronem Nagrody Specjalnej został Aleksander Doba.

Międzynarodowe Nagrody Żeglarskie Szczecina

na zdjęciu: Widok z Łasztowni w kierunku Wałów Chrobrego

– Laureatów poznaliśmy już w marcu. Żagle 2022 będzie doskonałą okazją do tego, by teraz – uroczyście – otrzymali nagrody za swoje osiągnięcia – czytamy w komunikacie.

Punktualnie o godzinie 17.00 podczas uroczystej gali na Wałach Chrobrego, statuetki trafią do rąk kolejnych osób związanych z żeglarstwem.

Żeglarska Nagroda Specjalna im. Aleksandra Doby trafi na ręce Aleksandra Ostasza, za popularyzację marynistyki i organizację licznych wystaw morskich oraz wydarzeń związanych z kulturą morza, w tym zorganizowanie ekspozycji „Zabytki toru wodnego Świnoujście – Szczecin” w 2021 roku. Nagrodę na gali wręczy laureatowi pani Gabriela Doba.

Żeglarskim wydarzeniem wybrano Regaty im. Leonida Teligi w Myśliborzu. Doceniono organizację jubileuszowej 50. edycji regat i popularyzację żeglarstwa wśród najmłodszych.

Nagrodę dla żeglarza roku otrzyma Agnieszka Skrzypulec. Za pasję i konsekwencję w dążeniu do celu oraz wywalczenie wicemistrzostwa olimpijskiego w klasie 470 w 2021 roku.

Regatowcem roku wybrano Jakuba Guźleckiego, które osiągał liczne sukcesy regatowe w 2021 roku i podążał śladem kapitan Kazimierza „Kuby” Jaworskiego.

Pozostałych laureatów poznamy na uroczystej Gali.

Powiązane Artykuły:

Żagle 2022 już w ten weekend. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację