reklama
reklama
reklama
 baner główny (10) - 1600 x 450 [header]

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
baner główny (6) - 1600 x 400 [header]
reklama
reklama
  • #Region
  • Opublikowano:

Jednostka SV Planeta I zacumowała w sąsiedztwie powstającego Morskiego Centrum Nauki

Potężna jednostka SV Planeta I zacumowała przy Nabrzeżu Starówka, w sąsiedztwie powstającego Morskiego Centrum Nauki.

Jednostka SV Planeta I

na zdjęciu: Jednostka SV Planeta I

Statek wraz z bliźniaczą jednostką SV „Zodiak II” wybudowano w stoczni Remontowej Shipbuilding w Gdańsku. SV „Planeta I” to specjalistyczny statek wielozadaniowy o długości całkowitej ponad 60 metrów, szerokości 12,8 metra oraz zanurzeniu 3,5 metra. Jego nośność wynosi 350 ton.

W dziobowej części kadłuba ulokowana jest dziobówka, zaś w części rufowej znajduje się żuraw o zasięgu ramienia 17 metrów i udźwigu 10 ton oraz urządzenia do wyciągania i kotwiczenia boi.

Statek dodatkowo został wyposażony w instalacje do usuwania zanieczyszczeń olejowych, instalacje do gaszenia pożarów na innych jednostkach pływających, hak holowniczy o uciągu 400 kN, łódź hydrograficzną, sondy oraz pojazd do prac podwodnych. Załoga jednostki liczy 21 osób.

SV Planeta „I” to statek wielozadaniowy, który w 2020 roku zastąpił wyeksploatowaną jednostkę SV Planeta.

Powiązane Artykuły:

Żagle 2022 już w ten weekend. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji

Autor: Gracjan Broda, Foto: Sail Szczecin

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.