reklama
reklama
reklama
 baner główny (10) - 1600 x 450 [header]

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
baner główny (6) - 1600 x 400 [header]
reklama
reklama
  • #Region
  • Opublikowano:

5-metrowy Marynarz zamienił się w Świętego Mikołaja

Ma ogromną brodę, czapkę, spodnie i wielki kubrak. Pomnik Marynarza z Alei Fontann ubrany został w strój Świętego Mikołaja. Oznacza to jedno, do rozpoczęcia Szczecińskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego pozostały już tylko godziny.

Pomnik Marynarza w stroju Świętego Mikołaja

na zdjęciu: pomnik 5-metrowego Marynarza ubrany w strój Świętego Mikołaja

5-metrowy pomnik będący wizytówką Szczecina, nie tylko zaprasza na Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy, ale również powoduje na twarzach mieszkańców oraz turystów szczery uśmiech. Tak stało się i tym razem. Na jego głowie znalazła się ogromna czapka, na brodzie długa, biała broda, na nogach szerokie spodnie. Nie mogło zabraknąć oczywiście kubraka, który dopełnił wizerunek Mikołaja.

Zobaczy go każdy, kto zdecyduje się przyjść na długo wyczekiwany Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy. Wydarzenie, które ściągnęło do Szczecina stu wystawców, potrwa do 22 grudnia. Odbywało się będzie w czterech miejscach: w Alei Kwiatowej, na placu im. Pawła Adamowicza, na placu Lotników oraz – w weekendy – na Deptaku Bogusława.

We wszystkich tych miejscach trwają ostatnie przygotowania do Jarmarku. Rozstawione są drewniane domki, na placu Lotników scena, gdzie odbywały się będą m.in. koncerty, w Alei Kwiatowej widzimy – po raz pierwszy w historii Jarmarku – 16-metrowe młyńskie koło.

Przez trzy tygodnie będzie można skosztować na miejscu smakołyków oferowanych przez wystawców, poszaleć na młyńskim kole czy innych karuzelach, zrobić pamiątkowe zdjęcie w punktach sELFie rozmieszczonych w różnych lokalizacjach Jarmarku. Będą animacje dla dzieci, występy artystyczne, wspólne kolędowanie, czy możliwość skorzystania z bombkodzielni – miejsca, gdzie każdy za darmo może przynieść i zostawić dla innych świąteczną bombkę. Każdy również będzie mógł zabrać z bombkodzielni taką dla siebie. Przygotowanych atrakcji jest naprawdę mnóstwo!

Autor: Gracjan Broda, Foto: szczecin.eu

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.