reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama
  • #Region
  • Opublikowano:

Zbliżają się soboty paszportowe w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie

W najbliższą sobotę 14 stycznia, a także w sobotę 28 stycznia będzie można złożyć wniosek o paszport lub odebrać gotowy dokument w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie.

Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie

na zdjęciu: Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie

Stanowiska paszportowe i kasa w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim będą czynne w godzinach od 8.00 do 15.00. Wizytę w urzędzie można zarezerwować internetowo lub pobrać bilet do obsługi w danym dniu. Pula biletów jest ograniczona.

Przypomnijmy, że osoba pełnoletnia wniosek o paszport składa osobiście. W przypadku dzieci wniosek składają rodzice. Wniosek wypełniany jest na miejscu przez pracownika urzędu – przy stanowisku paszportowym.

Co należy przygotować?

Kolorową fotografię twarzy o wymiarach 3,5 cm x 4,5 cm wykonaną w ciągu ostatnich 6 miesięcy, spełniającą kryteria ustalone dla tzw. paszportów biometrycznych oraz oryginał dowodu wniesionej opłaty paszportowej. Opłatę można uiścić w kasie urzędu, na poczcie lub przelewem bankowym. Przy składaniu wniosku należy przedstawić ważny dokument tożsamości – paszport lub dowód osobisty.

Podstawowa opłata za paszport biometryczny, ważny przez okres 10 lat wynosi 140 złotych.

Na 50% ulgę mogą liczyć m.in. emeryci, renciści, osoby niepełnosprawne, uczniowie oraz studenci. Całkowicie zwolnione z opłaty są m.in. osoby, które ukończyły 70 lat. Osobne stawki przewidziane są dla dzieci do 13 roku życia – 50% ulga przysługuje na podstawie legitymacji szkolnej. Warto o niej pamiętać przy odbieraniu paszportu dla dziecka.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.