reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama
  • #Region
  • Opublikowano:

100 tysięcy złotych na działania edukacyjne związane z gospodarką odpadami

Urząd Marszałkowski w Szczecinie ogłosił otwarty konkurs dla organizacji pozarządowych prowadzących działalność w zakresie ekologii.

składowisko odpadów

na zdjęciu: składowisko odpadów

Na NGO-sy czeka kwota 100 tysięcy złotych. Dotacje będzie można pozyskać na działania edukacyjne związane z gospodarką odpadami.

– Nadal jako społeczeństwo mamy kłopot z gromadzeniem odpadów. Warto zatem prowadzić edukację w tym zakresie. Liczymy, że finansowa pomoc samorządu województwa pozwoli organizacjom pozarządowym na przeprowadzenie ciekawych zadań, a zdobyte przez uczestników umiejętności wyzwolą w nich motywację do zmiany złych nawyków i postaw. – mówi Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego.

Tegoroczny otwarty konkurs ofert ukierunkowany jest na zadania edukacyjne promujące: dobre praktyki w zakresie gospodarowania odpadami, upowszechnianie działań zapobiegającym ich gromadzeniu, propagowanie wiedzy o możliwościach wymiany rzeczy używanych np. poprzez giełdy, a także edukację mającą na celu zapobieganie marnowaniu żywności.

Oferty w konkursie mogą składać – za pośrednictwem generatora Witkac.pl – organizacje pozarządowe prowadzące działalność pożytku publicznego w zakresie ochrony środowiska. Działania powinny być skierowane do mieszkańców regionu i obejmować zasięgiem co najmniej dwa powiaty. Każdy NGO’s może złożyć jedną ofertę. Realizacja projektów musi przypaść od 1 kwietnia do 31 grudnia br.

W poprzednich latach samorząd województwa dofinansował m.in. powstanie ekomurali (jeden z nich powstał również w Policach przy ul. Wojska Polskiego – przyp. red.), przeprowadzenie misji smogowych, a także zorganizowanie kampanii na rzecz ochrony powietrza czy kampanii na rzecz dobrych praktyk w zakresie termomodernizacji, budownictwa energooszczędnego oraz odnawialnych źródeł energii.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.