Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama
  • #Region
  • Opublikowano:

Cywile szkolili się w ramach akcji „Trenuj z Wojskiem – w ferie”

Ponad 140 cywilów wzięło udział w akcji „Trenuj z Wojskiem – w ferie”, która odbyła się na terenie strzelnicy garnizonowej w Stargardzie.

Trenuj z Wojskiem w Ferie

na zdjęciu: Cywile trenowali w Stargardzie

Podzieleni na kilkuosobowe grupy trenowali pod okiem żołnierzy 12 Brygady Zmechanizowanej. Podczas zajęć zdobyli wiedzę z podstaw posługiwania się bronią, strzelania, przetrwania w terenie, walki wręcz, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej czy rzucania granatem.

Inicjatywa skierowana została do osób w przedziale wiekowym od 15 do 65 roku życia. Jednym z kluczowych warunków do uczestnictwa było posiadanie polskiego obywatelstwa. Wśród uczestników nie brakowało zarówno mężczyzn, jak i kobiet.

Akcja „Trenuj z Wojskiem” realizowana była również pod koniec ubiegłego roku i cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców regionu. W samym tylko Szczecinie udział wzięło kilkuset cywilów, w tym również z terenu Powiatu Polickiego.

W najbliższą sobotę, 18 lutego „Trenuj z Wojskiem – w ferie” odbędzie się w Szczecinie.Autor: Gracjan Broda, Foto: szer. Tomasz Łomakin

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.