reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama
  • #Region
  • Opublikowano:

Morskie Centrum Nauki uroczyście otwarte! Wśród eksponatów kajak Aleksandra Doby [zdjęcia]

W sobotę odbyło się uroczyste otwarcie Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie. Jako pierwsze z 213 unikalnych eksponatów mogły skorzystać dzieci, które zwiedziły Morskie Centrum Nauki w towarzystwie marszałka województwa zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza.

uroczyste otwarcie Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie

na zdjęciu: uroczyste otwarcie Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie

Chwilę później do obiektu mogli wejść pozostali zwiedzający, którzy postanowili obejrzeć MCN w dniu jego oficjalnego otwarcia.

– Nie ma drugiego takiego morskiego centrum nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Sprawdziliśmy to. – podkreślił Olgierd Geblewicz, podczas konferencji prasowej, w której udział wziął również dyrektor Morskiego Centrum Nauki Witold Jabłoński oraz wiceprezes zarządu firmy Lexus Szczecin Michał Kozłowski.

Budynek MCN przypomina kadłub statku. Ma 122 metry długości i 14 metrów wysokości. Na dachu budynku znajduje się taras widokowy.

Wśród zgromadzonych ponad 200 eksponatów znalazł się m.in. kajak OLO Aleksandra Doby, którym policzanin pokonał trzykrotnie Ocean Atlantycki.

Zdaniem marszałka Geblewicza ideą Morskiego Centrum Nauki jest zainteresowanie dzieci i młodzieży nauką, a także marynistyką. W opinii Olgierda Geblewicza Szczecin należy zwrócić ponownie ku wodzie.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.